Osiem marek, które zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki najcenniejszych marek świata to marki technologiczne albo związane z technologią. Najcenniejszą marką rankingu BrandZ, obejmującym 100 najcenniejszych marek, to Google. Wyceniono ją na ponad 302 mld dol., co oznacza, że jej wartość w stosunku do 2017 r. wzrosła o 23 proc. - wynika z opublikowanego wczoraj rankingu WPP i Kantar Millward Brown.
W czasie mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji nadawanie rozpocznie kanał TVP 4K, w którym widzowie obejrzą transmisje meczów mundialowych w jakości 4K, a tydzień przed mundialem TVP Sport trafi na MUX-3. - Dla nas to jest wielkie święto i wyzwanie technologiczne - tłumaczy Jacek Kurski, prezes TVP.
W pierwszym kwartale br. wartość wydatków reklamowych w Polsce wyniosła 2,1 mld zł, o 8,6 proc. więcej niż rok wcześniej. W internecie nakłady wzrosły o 11,2 proc., a w telewizji - o 9,6 proc. Inwestycje mocno zwiększyła branża handlowa, a ograniczył - sektor telekomunikacyjny. - Reklamodawcy potrzebowali czasu, by utwierdzić się w przekonaniu, że przy tak dobrej sytuacji gospodarczej inwestycje w reklamę bardzo szybko się zwracają - komentuje Magda Kolenkiewicz, dyrektor generalna Starcomu.
W tegorocznej, jubileuszowej edycji Polskiego Konkursu Reklamy KTR najlepszą agencją została Ogilvy & Mather, domem produkcyjnym - Papaya Films, a studiem postprodukcyjnym - Televisor. Reklamodawcą roku została zaś Grupa Żywiec.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji proponuje, by zarządzaniem nowym badaniem oglądalności telewizji i słuchalności radia w Polsce zajęła się nowa jednostka - Joint Industry Committee (JIC). Polski JIC miałyby zrzeszać agencje badawcze, domy mediowe, media i marketerów. KRRiT chce w ten sposób przekazać zarząd nad pomiarem mediów uczestnikom rynku, sobie pozostawiając rolę nadzorczą. Nowe badanie ma być gotowe w perspektywie dwóch lat.
Telewizja Polsat za 38 mln euro kupi większościowy pakiet udziałów w Eleven Sports Network. Eksperci oceniają tę transakcję jako przejaw coraz większej konsolidacji rynku. Według nich mali gracze nie mają w tej chwili szans w walce o prawa do transmisji największych imprez sportowych.
Odejście Konrada Piaseckiego jest kolosalną stratą dla Radia ZET. Prowadzenie rozmów w tej rozgłośni daje bardzo prestiżową pozycję, więc na pewno kierownictwo kogoś znajdzie. Ale z drugiej strony nowy właściciel Czech Media Invest ma teraz czysty grunt i na tym gruncie może zbudować nowe radio, bardziej pasujące do jego koncepcji - odejście Konrada Piaseckiego oceniają Tomasz Machała, Bartosz Węglarczyk i Jerzy Sosnowski.
Telewizja Polsat za 38 mln euro kupi większościowy pakiet udziałów w Eleven Sports Network. - Inwestujemy w Eleven Sports, by tę spółkę rozwijać - mówi nam Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy. Prezesem zarządu zostanie Maciej Stec.
Pierwszy sezon „Korony królów” oglądało średnio 2,05 mln osób. W pierwszym tygodniu telenowela miała 3,05 mln widzów, a w kolejnych jej widownia wahała się między 1,17 mln a 2,56 mln osób. TVP1 w czasie emisji cyklu była liderem rynku telewizyjnego, a wpływy z reklam wyniosły 18,14 mln zł.
Nowy wygląd serwisu transakcyjnego mBanku od kilku dni jest szeroko dyskutowany zarówno przez klientów banku, jak i specjalistów branży internetowej. Poproszeni przez portal Wirtualnemedia.pl eksperci mają podzielone zdania. Jedni chwalą minimalizm i uproszczenie serwisu, inni zwracają uwagę na niedopasowaną kolorystykę i braki w interfejsie strony.
Serial kryminalny „Ultraviolet” zadebiutował na antenie AXN Polska jesienią ub.r. i podwoił udziały stacji. Teraz produkcją zainteresował się Netflix, który doda ją do swojej oferty. Koncern Sony Pictures Television Networks rozważa wyprodukowanie kontynuacji, a decyzja ma zapaść do wakacji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Do zespołu agencji Monday PR, która wygrała przegląd Google Polska na obsługę w zakresie m.in. public relations dołączyły osoby z agencji Havas PR, które w jej szeregach odpowiadały za obsługę tego klienta. - Zespół pracujący dla tego klienta składał się z osób, które wraz z tym klientem z agencji odeszły. Stąd, trudno przejść obojętnie obok sposobu zmiany agencji - mówi nam Dorota Mazur, CEO Havas Creative Group.
W br. 73 proc. sprzedaży oferty reklamowej Wirtualna Polska Holding realizowane jest w nowym modelu opartym na odsłonach widzianych przez użytkowników. - Rynek reklamy internetowej wyraźnie się poprawia, a I kw. 2018 r. był najlepszy w historii Grupy pod tym względem - komentuje prezes WPH Jacek Świderski. Wydawca prowadzi spór sądowy dotyczący połowy opłaty dla Emitela za obsługę techniczną Telewizji WP.
Odejście Bogdana Rymanowskiego to dla TVN24 strata dziennikarza z dużą klasą i tradycyjnymi standardami zawodowymi. Mniej istotne wydaje się, że jako jedyny w stacji przeprowadzał w ostatnich latach wywiady z prezydentem i premierem. Jeśli Rymanowski przejdzie do „Wydarzeń” Polsatu, sprawdzi się w nowej funkcji: szefa zespołu - komentują eksperci dla Wirtualnemedia.pl.
Obserwowany kryzys tożsamości domów mediowych paradoksalnie wzmocni ich pozycję. Planowanie mediów staje się bowiem obszarem, na którym reklamodawcy będą mogli wygrać więcej niż kiedykolwiek. Wymagać to będzie jednak zmiany myślenia u obu stron - klientów i agencji. Potrzeba nowego paradygmatu: media to nie koszt, media to jedna z najważniejszych inwestycji firmy - uważa Jakub Kossut, COO domu mediowego MediaCom Warszawa.
Powstanie trzeci film „Twardowsky” w ramach cyklu „Legendy polskie” realizowanego przez Allegro. Tym razem będzie to film pełnometrażowy, ma trafić do kin w czwartym kwartale 2019 roku. Allegro zrealizuje go wspólnie z firmami Platige Image i Next Film.
W związku z wejściem w życie przepisów RODO użytkownicy poczty oferowanej przez Interię otrzymują komunikaty z prośbą o wyrażenie zgody na przetwarzanie ich danych. Jeśli tego nie zrobią konto pocztowe zostanie zablokowane, chyba że internauta zdecyduje się na wariant płatnej usługi. Rozwiązanie wywołało zastrzeżenia internautów, Interia jednak uważa że działa w interesie użytkowników. - Prosimy o zgodę na wyświetlanie reklam i wykorzystanie danych, bo dzięki temu możemy oferować usługę na wysokim poziomie bez opłat - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Małgorzata Koperek, kierownik usług pocztowych w Interii.
- Jeżeli telewizję publiczną interesuje branie danych z dekoderów i uważa, że to jest bardziej wiarygodne, no to nie ma problemu, jak najbardziej - zapowiada Zygmunt Solorz, właściciel Cyfrowego Polsatu, zapytany na Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej 2018 w Toruniu o dalsze przekazywanie danych z dekoderów Netii.
- Złożyliśmy Emitelowi realną ofertę, ale ją odrzucił. Dlatego będziemy posiłkować się multipleksem trzecim, żeby spełnić obietnicę daną kibicom na mundial - powiedział Jacek Kurski o rozmowach dotyczących emisji TVP Sport na MUX-8. - Jesteśmy dopiero po pierwszym spotkaniu negocjacyjnym. Mam nadzieję że uda nam się porozumieć - zaznaczył Andrzej Kozłowski, prezes Emitela.
Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski zapowiedział wczoraj, że organ pracuje nad stworzeniem niezależnego komitetu zajmującego się badaniami w Polsce, który czuwałby nad ich jakością, metodologią, czy doborem technologii. - Chcemy wspólnie stworzyć platformę na bazie której będzie dostępny jeden wspólnie opracowany strumień danych dla wszystkich podmiotów - wyjaśnia Kołodziejski.