Zamieszanie, nie związane bezpośrednio np. z kwestiami jakości produktu czy bezpieczeństwa konsumentów, wcale nie musi odbić się negatywnie na marce. Jasne opowiedzenie się marki po jednej stronie powinno być poprzedzone rachunkiem zysków i strat - wizerunkowe konsekwencje wspólnej inicjatywy Staropolanki i Red Is Bad oceniają dla Wirtualnemedia.pl Michał Nowosielski, Zbigniew Lazar, Marcin Kalkhoff i Witold Koroblewski.
Po tym jak w zeszłym tygodniu „Fakty” TVN podały wyniki sondażu Kantar Millward Brown, w którym Platforma Obywatelska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość, Paweł Ciacek, dyrektor ds. kontaktów z klientami w firmie, został skrytykowany (m.in. w „Wiadomościach” TVP1) za współpracę z Instytutem Obywatelskim założonym przez PO. Kantar Millward Brown podkreśla, że Ciacek nie zajmuje się sondażami politycznymi, a jego poglądy nie mają wpływu na pracę. W sobotę „Wiadomości” zaprezentowały wyniki badania Kantar Public, w którym PiS znalazło się przed PO.
W ubiegłym tygodniu powołano do życia Polskie Stowarzyszenie Influencerów i Osób Aktywnych w Mediach Internetowych (PSIOAMI). Projekt wzbudził poważne zastrzeżenia, a dyskusja o nim w sieci przerodziła się w kłótnię między założycielami organizacji a internautami. - To niejasna koncepcja, która budzi nieufność środowiska. Kilka podobnych pomysłów już upadło, a obecnemu stowarzyszeniu z pewnością nie pomoże fatalna komunikacja z internautami, od której rozpoczęło działalność - oceniają dla Wirtualnemedia.pl Monika Czaplicka, Katarzyna Dworzyńska, Paweł Opydo, Michał Górecki i Artur Roguski.
Od 8 maja br. Sławomir Assendi obejmie stanowisko redaktora naczelnego Radia ZET (Eurozet). Zastąpi na tym stanowisku Jarosława Paszkowskiego, który złożył rezygnację i odchodzi z firmy.
Za komentarze i wypowiedzi umieszczane na facebookowym fanpage’u nie odpowiada administrator tej strony - brzmi wyrok Sądu Najwyższego. Jeśli założyciel strony jest dostawcą hostingowym, podlega rygorom ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. - To ważny i dobry wyrok. Sąd dostrzega zasadę „w przypadku wątpliwości orzekać na rzecz wolności” - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Olgierd Rudak, prawnik specjalizujący się w sprawach internetu, publicysta branżowego czasopisma „Lege Artis”.
Polska drugi rok z rzędu przesunęła się na niższe miejsce w rankingu wolności mediów tworzonym przez Reporterów bez Granic. - Ta negatywna opinia jest w pełni zasłużona. Niezależna instytucja międzynarodowa potwierdza, że taka ocena sytuacji mediów w Polsce nie jest naszym wymysłem, ale że widzi to też Europa i świat - uważa Jan Ordyński z Towarzystwa Dziennikarskiego. - To pochodna pewnego klimatu politycznego wokół Polski. W rankingu Reporterów bez Granic gorzej wypadają kraje, w których są konserwatywne rządy, a lepiej te, gdzie są liberalno-lewicowe rządy - ocenia Wiktor Świetlik z Centrum Monitoringu Wolności Prasy.
Nowy serial TVN „Belle Epoque” oglądało średnio 1,89 mln osób, o 570 tys. widzów więcej niż talent-show „You Can Dance” pokazywany w tym paśmie rok temu. Stacja w czasie emisji kryminalnej produkcji była wiceliderem rynku w 4+ i liderem w 16-49. Wpływy z reklam wyniosły 11,98 mln zł.
Radio Zet Chilli wraca do poprzedniej swojej nazwy Chilli Zet. Spółka Eurozet otrzymała na to zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Stacja nazywała się tak do 2013 roku. - Przywracamy tym samym pierwotną tożsamość marki - mówi Wirtualnemedia.pl Sławomir Assendi, dyrektor zarządzający ds. stacji lokalnych i ponadregionalnych Grupy Eurozet.
Reklamy nowej kolekcji bielizny Calvina Kleina to nie kolejny marketingowy chwyt, który na chwilę ma zachwycić lub zszokować odbiorców, ale filozofia marki, którą niezmiennie i sukcesywnie wykorzystuje w swoich reklamach. Calvin Klein zdobywa zaufanie, bo nie oczekuje od kobiety zmian. Składa obietnicę, że to bielizna dostosuje się do niej, że nie zmusi jej do tego, by to ona się dostosowała. Marki stawiają na wiarygodność, określają inny niż dotychczas kanon piękna, stając się bliższymi zwykłemu człowiekowi. Tu chodzi o zmianę jakości i kanonu, jakie do tej pory świat reklamy zbudował - komentują dla Wirtualnemedia.pl eksperci marketingowi.
W tegorocznej edycji konkursu Innovation 2017 najwięcej nagród m.in. trzy złota, przyznano agencji Saatchi&Saatchi Interactive Solutions. Trzy złota przyznano też za projekty dla IKEA zrealizowana przez firmy Kalicińscy, MEC, Blue Ivy, Performance Media, Garden of Words i Grey Group Poland.
Serial kryminalny TVN „Belle Epoque” został nagrodzony przez jury World Media Festival 2017 Srebrnym Globem w kategorii Rozrywka. Produkcję zaprezentowano także podczas kwietniowych targów w Cannes, a TVN dostał zapytania w sprawie nabycia praw do emisji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Podczas tegorocznego festiwalu w Opolu, oprócz corocznych koncertów premier i debiutów, odbędzie się koncert-kabareton Jana Pietrzaka, świętowane też będą jubileusze Maryli Rodowicz i Andrzeja Piasecznego. Koncert z największymi hitami minionego roku nie będzie miał już formuły plebiscytu SuperJedynki, odbędzie się też koncert muzyki tanecznej, przy czym bez wykonawców disco polo - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
W I kwartale 2017 r. wszystkie programy informacyjne zanotowały spadki oglądalności. Najwięcej - prawie 600 tys. - stracił „Teleexpress”, który utrzymał pozycję lidera - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
CBA prowadzi analizę dokumentów finansowych w Telewizji Polskiej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Po zakończeniu tego etapu zapadnie decyzja, czy zostanie wszczęte śledztwo. To z kolei może zaważyć na losach prezesa Jacka Kurskiego: umocnić, bądź osłabić jego pozycję.
Kilka tygodni po tym, jak internauci i branża reklamowa skrytykowali firmę LPP za kampanię marki Reserved pod hasłem „Polish boy wanted”, firma kontynuuje jej działania reklamowe. W nowej odsłonie nie pojawi się już Amerykanka Dee Dee. Szefowa marketingu Reserved przyznaje, że poprzednimi reklamami firma nadużyła zaufania internautów.
Budżety spółek Skarbu Państwa wypchną w TVP komercyjne zlecenia, które trafią z kolei do Polsatu i TVN. Efekt tej zamiany będzie dla TVP neutralny. Zemsta na prywatnych telewizjach za brak politycznej spolegliwości żadna. Na rynku, gdzie problemem jest podaż nie popyt, państwo nie ma narzędzi nacisku. Nie tylko dlatego, że budżety kontrolowane przez polityków są marginalne. Także dlatego, że pieniądze po prostu wymienią kieszenie. Na bilans nie wpłynie to w żadnej mierze - ani TVN nie straci, ani TVP nie zarobi - twierdzi Jakub Bierzyński, prezes OMD Poland.
Dokonane w październiku ub.r. zmiany w papierowych wydaniach „Gazety Wyborczej” nie zahamowały spadków sprzedaży dziennika. Najwięcej straciły wydania wtorkowe. - Czasy dla wydawców mamy trudne, jednocyfrowe spadki sprzedaży można obecnie uznać za sukces, a dwucyfrowe stają się normą - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Niepsuj, buying director w domu mediowym MullenLowe MediaHub.
Sytuacja, w której znalazły się linie lotnicze United Airlines po wyrzuceniu siłą pasażera z pokładu samolotu to ogromny skandal. To droga do samounicestwienia dla każdej firmy, zwłaszcza w branży tak wrażliwej na nastroje klientów jak lotnictwo. Z takich sytuacji nigdy nie wychodzi się z twarzą - komentują dla Wirtualnemedia.pl eksperci z branży public relations.
Telewizja Polsat i RMF FM są najlepiej oceniane przez Polaków, na przeciwnym biegunie TVP i Polskie Radio - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Po tym jak Marcin Maj, prezes agencji OS3 i Grupy OS3 poinformował, że po 15 latach rozstaje się z tymi firmami, by podjąć nowe wyzwania w agencji H2O Creative, głos publicznie zabrał Tomasz Pruszczyński, jeden z założycieli OS3. Zarzucił odchodzącemu prezesowi doprowadzenie firmy "do gigantycznej straty".