Prasa2017-04-13
15

Zmiany w Prawie prasowym: maksymalnie 24 godz. na autoryzację, nie są nią duże zmiany w tekście

KOMENTARZE (15)

WASZE KOMENTARZE

Jak obecnie rządzący tacy demokraci to by z tej ustawy usunęli wpisy o Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, Radach Narodowych i innych komunistycznych pozostałościach, bo miejscami to żal patrzeć na to prawo


czytałeś ten tekst, mądralo? bo tam wyraźnie jest napisane, że m.in. te zaszłości chcą usunąć...

jadek2017-04-12 13:09
00

I co lewactwo? Jak wasi pseudo demokraci rządzili 8 lat chętnie niszczyli media i trzymali na smyczy m.in. tymi przepisami a dopiero straszny pis je łagodzi ☺☺


Charakterystyczne: wyzwanie innych od "lewactwa" i użycie słowa z tematyki zwierzęcej - "smycz". I obowiązkowo błąd ortograficzny i emotik.

Będzie to kłopotliwe "złagodzenie". Takie rzeczy, jak brak obowiązku autoryzowania wypowiedzi publicznych są ustalone w orzecznictwie od z górą 10 lat. I nie budzą żadnych wątpliwości. Nowinką jest termin 24h, bo w orzecznictwie uznawano bardziej plastyczne określenie "bez zwłoki".
I tak naprawdę, jeśli coś jest słabego w prawie prasowym, to nazwanie "sprostowaniem" konstrukcji de facto polemicznej (sugestia prawdziwości).

**
Tak naprawdę wolałbym, żeby prawa prasowego w ogóle nie dotykano. Jest stare, miejscami antyczne, ale większość adresatów wie, jak je obsługiwać. A jak ktoś zaczyna nowelizować, zawsze pojawiają się "wrzutki".


zwykły propagandysta peowski z ciebie, a nie żaden prawnik. masz płacone od sztuki komentarza pochwalnego dla twoich mocodawców, więc nawet pozytywną dla pisu informację musisz jakoś opluć. ale argumentów w twoich wypowiedziach brak. pomijasz wszelkie pozytywne fakty z tekstu i wklejasz bzdurne opinie na temat pobocznych i wydumanych kwestii. to właśnie lewactwo:)

jadek2017-04-12 13:11
00

Jak obecnie rządzący tacy demokraci to by z tej ustawy usunęli wpisy o Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, Radach Narodowych i innych komunistycznych pozostałościach, bo miejscami to żal patrzeć na to prawo


"Nowelizacja przepisów Prawa prasowego została zaproponowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego m.in. dlatego że obecne zapisy są lakonicznie (np. nie wskazują terminów, w których należy skorzystać z prawa do autoryzacji) oraz pochodzą z ustawy z 1984 roku, więc w kilku miejscach odwołują się do nieaktualnych nazw organów państwa, administracji rządowej i sądów."

Z tego akapitu in fine wynika, że powinno to zostać zmienione.

hel2017-04-12 13:15
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas