Rada nadzorcza spółki POLOmarket powołała na stanowisko prezesa zarządu Marka Wądołowskiego. Zastąpił ona Marcina Sowę, który złożył rezygnację z końcem czerwca br.
W sobotę 9 listopada ruszają stacjonarne castingi do programu „You Can Dance”. Przez najbliższe trzy tygodnie kandydaci do tanecznego show będą mogli zaprezentować swoje umiejętności na przesłuchaniach w trzech miastach w Polsce.
The Walt Disney Company tworzy wyspecjalizowaną komórkę, która zajmie się „odpowiedzialnym wdrożeniem” w firmie technologii sztucznej inteligencji (AI) i rzeczywistości rozszerzonej (AR). Nowo utworzonym biurem ds. rozwoju technologii kieruje Jamie Voris, wcześniej CTO w Walt Disney Studios.
Joanna Lenart awansowała na stanowisko biddable director w zespole Growth Team agencji mediowej Zenith (Publicis Groupe).
Przez sześć lat Polska Fundacja Narodowa przelała 8,8 mln zł Telewizji Republika, m.in. na anglojęzyczne pasmo „Poland Daily”. Według szefa stacji Tomasza Sakiewicza celem było „odbudowanie dobrych relacji polsko-izraelskich”.
Dziennikarka Dorota Wysocka-Schnepf znalazła się w ogniu krytyki internautów po wywiadzie, który przeprowadziła na antenie TVP Info z wdową po Piotrze Szczęsnym. Mężczyzna dokonał samospalenia w 2017 roku w proteście przeciwko polityce ówczesnego rządu. Wysocka-Schnepf, oskarżana nawet o gloryfikację samobójstw na antenie, wydała oświadczenie.
Do zespołu redakcyjnego portalu internetowego Meczyki dołączył Jakub Polkowski, współtworca kanału youtube’owego FootTruck. W 2024 roku przez kilka miesięcy był wicedyrektorem TVP Sport.
Biuro reklamy Wirtualnej Polski pracuje od listopada br. w zmienionej strukturze. Do zespołu dołączył Kamil Dąbrowski, który objął stanowisko dyrektora departamentu sprzedaży agencyjnej. Rafał Durlik został dyrektorem departamentu klientów strategicznych, a Bartosz Konieczny awansował na stanowisko dyrektora departamentu sprzedaży regionalnej.
Ruch całkowicie wycofuje się z prowadzenia wolno stojących kiosków, także w modelu ajencyjnym. Obecnie działa ich jeszcze ok. 130. Orlen chce poprawić wyniki finansowe Ruchu przed planowaną sprzedażą.
Od 1 listopada producentem programu Telewizji Media Narodowe jest Publicystyka.tv. Prezes TVMN Piotr Barełkowski zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że docelowo Publicystyka.tv zastąpi kanał narodowców.
Grupa Pracuj w ramach umowy inwestycyjnej dokupi udziały w spółkach zarządzających serwisami Work.ua i Robota.ua. Wyda na to maksymalnie 7,65 mln dolarów.
Będzie drugi sezon audycji muzycznej TVP2 „Muzyka na dobry wieczór”. Pierwszy koncert stacja pokaże 29 listopada br., a wystąpi w nim Krzysztof Zalewski.
Urząd Komunikacji Elektronicznej nie przedłuża już decyzji rezerwacyjnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej o 10 lat, tylko do końca 2033 roku. Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE przyznaje, że powodem jest możliwość redukcji pasma, które będzie przeznaczone dla naziemnej telewizji cyfrowej.
Stowarzyszenie Gazet Lokalnych opublikowało założenia do ustawy o Programie Wsparcia Mediów Lokalnych. Celem projektowanych przepisów jest wspieranie niezależności mediów oraz dostęp mieszkańców mniejszych miejscowości do zweryfikowanej, wiarygodnej informacji lokalnej. W projekcie wymieniono konkretne kwoty wsparcia, opisano też wymogi dla redakcji.
Spółka VIMN Poland należąca do koncernu Paramount dalej jest dochodowa. W 2023 roku przy wzroście przychodów o 3 proc. zarobiła na czysto 3,9 mln zł.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zarzuca spółce Zrzutka.pl, że prowadzi wobec użytkowników działania manipulacyjne w sprawie pobieranych opłat. Równocześnie podjął postępowania wyjaśniające dotyczące platform Pomagam.pl i Siepomaga.pl. - Stawiane nam zarzuty są bezpodstawne i wynikają z pominięcia zarówno istoty modelu naszego funkcjonowania - komentuje Zrzutka.
Grupa MWE Networks planuje w 2025 roku uruchomić nowy kanał telewizyjny – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Będzie to osiemnasta stacja w portfolio nadawcy. Jednocześnie firma Michała Winnickiego, mimo przegranej w konkursie KRRiT, nie chce zrezygnować z planów uruchomienia kanału walczącego z dezinformacją.
Średnio 412 tys. widzów oglądało dziewiątą edycję „Hotelu Paradise” w TVN7 – wynika z danych Nielsena. W porównaniu do wyników programu z ubiegłej jesieni, reality-show zyskało ponad 70 tys. odbiorców.
Choć 2 lipca br. skończyły się pozwolenia na działalność multipleksów eksperymentalnych DAB+ związanej z Cyfrowym Polsatem spółki BCAST, to emisja w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu jest kontynuowana. Urząd Komunikacji Elektronicznej zapewnia Wirtualnemedia.pl, że niedługo stosowne pozwolenia ukażą się w wykazie UKE.
Tworzone przez społeczność X Community Notes nie prostują dezinformacji wyborczych w USA. A te są już plagą platformie mediów społecznościowych Elona Muska – pokazuje nowy raport pozarządowej organizacji Center for Countering Digital Hate.