W br. już jedna trzecia wpływów reklamowych Wirtualna Polska Holding pochodzi z mobile’u. Wydawca właśnie uruchomił serwis superauto.pl, w którym można kupować nowe samochody. - Nie widzimy żadnych znaków, które by potwierdzały nadejście złej pogody na rynku reklamowym - zaznacza prezes firmy Jacek Świderski.
Wśród serwisów VoD liderem zasięgowym jest bez zmian vod.pl, na drugie miejsce awansował Netflix, natomiast najwięcej odsłon wykonano na Player.pl. Duży wzrost odwiedzalności osiągnął HBOGO.pl, a spore spadki - Chili i NCplusgo.
Serwis Disney+ wystartował kilka dni temu na trzech rynkach. Na razie nie jest dostępny w Polsce i trudno go ocenić internautom w kraju. Dlatego swoimi wrażeniami z korzystania z Disney+ dzieli się z Wirtualnemedia.pl Arek Skuza, mieszkający w USA ekspert nowych technologii i użytkownik nowej platformy. - Interfejs serwisu jest prosty, ale zupełnie inny niż w Netfliksie, bo Disney może eksponować własne marki. Przy cenie dwóch kaw w Starbucks Disney+ oferuje bogatą treść w jakości 4K. Widać jednak brak konsekwencji związany z wersjami językowymi, przy niektórych pozycjach jest opcja polskich napisów i lektora - ocenia Skuza.
Marquard Media Polska ogłosił wczoraj, że rezygnuje z wszystkich magazynów prasowych i zwalnia 70 proc. pracowników. Tym samym oznacza to koniec wydawania takich tytułów jak "CKM", "Cosmopolitan", "Esquire", "Harper’s Bazaar", "Joy" i "Playboy". - To wydarzenie symboliczne: były już zamykane tytuły prasowe w poprzednich latach, ale nigdy jeszcze żaden wydawca w Polsce jednym ruchem nie zamknął wszystkich tytułów prasowych - komentują eksperci.
Proponowane wyższe, pełne składki ZUS od umów zlecenia mogą okazać się bolesne dla branży marketingowej - twierdzą przedstawiciele agencji reklamowych i PR. Ich wzrost z jednej strony wymusi podwyżki cen świadczonych usług, z drugiej może działać demotywująco na pracowników, dla których proponowane zmiany mogą być równoznaczne z niższym wynagrodzeniem. Koszty personalne w agencjach są też często istotnym czynnikiem w wielu przetargach.
W trzecim kwartale br. Samsung, Huawei i Apple zanotowały spore spadki udziału w sprzedaży smartfonów w Polsce, natomiast duży wzrost osiągnęło Xiaomi - wynika z danych IDC. - Xiaomi wprowadziło na rynek kilka nowych i dobrze wycenionych modeli smartfonów w III kwartale - zwraca uwagę Marek Kujda z IDC Poland.
W pierwszych trzech kwartałach br. Polacy kupili 43,21 mln biletów do kin, o 5,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wśród dziesięciu najchętniej oglądanych filmów znalazło się pięć rodzimych produkcji.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami serwis VoD Disney+ zadebiutował na trzech wybranych rynkach oferując prawie 500 filmów oraz 7,5 tys. odcinków seriali i programów w cenie 6,99 dol. miesięcznie. Tuż po starcie platformy wielu użytkowników alarmowało o braku dostępu do usługi, co Disney tłumaczył jej nadspodziewaną popularnością. - Disney+ to atrakcyjna oferta, a wysokość abonamentu ustalono na przyzwoitym poziomie. To dobrze wróży projektowi, choć będzie się musiał zmierzyć z bardzo dużą konkurencją w tym segmencie - ocenia dla Wirtualnemedia.pl Marek Sowa, ekspert rynku mediów i użytkownik Disney+.
W trzech kwartałach br. Agora osiągnęła duże wzrosty wpływów w kinach Helios, reklamie zewnętrznej i pionie internetowym (m.in. dzięki Yielbirdowi). Zwiększyły się przychody ze sprzedaży „Gazety Wyborczej”, a zmalały z reklam w niej. Po spadkowym półroczu w trzecim kwartale wzrosły wpływy w segmencie radiowym.
W ciągu półtora roku zatrudnienie w grupie kapitałowej Cyfrowy Polsat wzrosło z 4,8 tys. do ok. 5,3 tys. etatów, głównie ze względu na przejęcie przez firmę spółek Netia, Eleven Sports i Coltex. W br. firma na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze wydaje przez kwartał ok. 200 mln zł.
Telewizyjna Dwójka w wiosennej ramówce pokaże reaktywowany po 16 latach teleturniej „Va banque". Program ma być emitowany w dni powszednie o godz. 18.30 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Rozwijamy ofertę dla widza teleturniejowego. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to wiosną pokażemy sześć projektów tego typu - mówi nam Jacek Kurski, prezes TVP.
„Gazeta Wyborcza” przekroczyła kolejny próg w budowaniu swojego cyfrowego segmentu notując wzrost do 200 tysięcy liczby subskrybentów internetowego wydania. Wydawcy i eksperci rynku medialnego życzliwie spoglądają na ten rozwój i otwarcie mówią o sukcesie. - Wyniki Agory to dobry prognostyk dla całej branży. Jednak żeby wykorzystać okazję trzeba się spieszyć i uczyć od „Gazety Wyborczej” budowania oprócz narzędzi także odpowiednich kompetencji i zespołów - oceniają rozmówcy Wirtualnemedia.pl.
Donald Tusk zapowiedział, że nie będzie startował w zbliżających się wyborach prezydenckich. W ocenie ekspertów od marketingu politycznego tym samym podjął najlepszą dla siebie decyzję. Dziś jest politykiem europejskim i powrót do polityki krajowej byłby naprawdę trudny. Zwłaszcza teraz, gdy opozycja nie ma pomysłu na siebie. Dla Platformy Obywatelskiej to duża strata, która paradoksalnie - zdaniem analityków - może wyjść całej opozycji na dobre. Może ją bowiem zmobilizować do konkretnego działania i zaciętej walki.
Wśród witryn o nowych technologiach liderem zasięgowym jest Elektroda.pl, a podobną liczbę odsłon notują Komputerswiat.pl i WP Nowe Technologie. W czołowej dziesiątce są trzy witryny Grupy Wirtualna Polska.
Facebook wprowadził nowe logo, które ma odzwierciedlać ewolucję firmy na przestrzeni ostatnich lat. Zmiana nie dotyczy jednak identyfikacji wizualnej portalu społecznościowego, ale innych platform w ekosystemie firmy. Eksperci od identyfikacji wizualnej uważają, że zabieg ten jest obliczony na odwrócenie uwagi od spraw istotnych dla Facebooka, z którymi boryka się od kilku miesięcy. Oceniają, że nowe logo to wprawdzie ładne litery, jednak jest nijakie i wycofane. Zastosowanie wersalików w logo dowodzi, że firma chce być postrzegana jako bardziej przejrzysta i odpowiedzialna korporacja.
Nowym liderem oglądalności w październiku br. został Polsat, a TVP1 wyprzedziła TVN. Największą widownię w zeszłym miesiącu zgromadził serial „M jak miłość”, reality-show „Rolnik szuka żony” oraz eliminacyjny mecz do Euro 2020 Łotwa-Polska - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
Koncern Apple udostępnił w stu krajach na świecie swoją platformę VoD o nazwie Apple TV+. W Polsce dostęp do serwisu kosztuje 24,99 zł miesięcznie, możliwy jest także darmowy okres próbny. Na razie w Apple TV+ można znaleźć jedynie 7 oryginalnych seriali wyprodukowanych na potrzeby platformy oraz jeden film dokumentalny. Apple obiecuje szybkie uzupełnienie biblioteki o kolejne nowości.
Tomasz Kowalczewski, dotychczasowy wicedyrektor Trójki Polskiego Radia będzie pełnić obowiązki jej szefa po rezygnacji Wiktora Świetlika - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Nie miał wpływu na linię polityczną anteny - komentują jedni rozmówcy. - Doszczętnie zniszczył Trójkę - oceniają inni.
Prezentujemy wszystkie kampanie reklamowe nagrodzone na tegorocznej, jubileuszowej 20. gali Effie Awards 2019. Przypomnijmy - w tym roku w 23 kategoriach wręczono łącznie 6 złotych, 31 srebrnych i 19 brązowych nagród. Portal Wirtualnemedia.pl jest patronem medialnym konkursu.
Koncern WarnerMedia ujawnił, że szykowany przez niego serwis VoD HBO Max zostanie uruchomiony w maju 2020 roku, na razie jedynie w USA. Na początek na platformie pojawi się 10 tys. godzin treści, będą to zarówno filmy do których nadawca ma prawa, jak i oryginalne produkcje szykowane na zamówienie HBO Max. Zgodnie z zapowiedzią miesięczny abonament w serwisie będzie kosztował 14,99 dolara. - Debiut HBO Max oznacza dalszą eskalację streamingowych wojen. Platforma ta ma dwa potężne atuty: olbrzymią bibliotekę i dostęp do bieżących produkcji Warner Entertainment - ocenia dla Wirtualnemedia.pl Marek Sowa, ekspert rynku VoD.