Youtuber Krzysztof Gonciarz - twórca m.in. cyklu „Zapytaj Beczkę” - od niedawna próbuje swoich sił w codziennym vlogowaniu. Nie ukrywa, że wzoruje się na znanym amerykańskim youtuberze. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Gonicarz tłumaczy, dlaczego zabrał się za codzienne vlogowanie, co sądzi o materiale „Superwizjera” na temat letsplayerów oraz o odpowiedzialności twórców internetowych.
W tegorocznym konkursie Innovation Ad Award nagrody Grand Prix otrzymał Idea Bank za projekt Idea Hub oraz agencja Walk za akcję „Nie chcę być strażakiem!”. Ludźmi roku zostali szefowie Grupy Wirtualna Polska, a firmą roku - CD Projekt. Łącznie najwięcej wyróżnień zdobyły Young & Rubicam Polska i Saatchi & Saatchi Interactive Solutions.
W weekend ruszyły prace na planie nowego serialu obyczajowego TVN pt. „Na noże”, gdzie występują m.in. Wojciech Zieliński i Piotr Stramowski. Produkcja - oparta na autorskim pomyśle stacji - trafi na antenę po wakacjach.
Handy Awards - wirtualne nagrody dla branży reklamowej wymyślone przez kilku kreatywnych z jednej strony mają obśmiewać festiwalowe nagrody w reklamie, z drugiej wskazują, w jak ogromnym stopniu przemysł reklamowy zdominowany jest przez mężczyzn. O tym, czym dla branży są festiwale reklamowe, opowiadają portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Sośnierz, Tytus Klepacz, Marcin Nowak, Marcin Maj, Michał Nowosielski i Paweł Loedl.
Telewizja Polska, proponując wspólne badanie korzystania z treści wideo w telewizji i internecie, chce wypracować nowy standard akceptowany przez wszystkie podmioty na rynku. - Liczenie wspólnych zasięgów nie jest obecnie możliwe, co może obniżać postrzeganą wartość naszej oferty telewizyjnej i internetowej - mówi Wirtualnemedia.pl Andrzej Garapich, zastępca dyrektora ds. marketingu biznesowego w TVP.
Zamiana miejscami w ramówce TVP1 show „Świat się kręci” z tureckim serialem „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem” spowodowała spadek oglądalności obu produkcji. Widzów straciły także „Wiadomości” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
TVP nadal nie podpisała z ATM Grupą umów na kontynuację „Ojca Mateusza” i „Dziewczyn ze Lwowa”, a z serialu „Małgośka” nadawca wycofał się po rozpoczęciu zdjęć. Spółka pracuje m.in. nad projektem fabularnym dla TVN i kinową kontynuacją „Watahy”. - Chcemy mieć ofertę dla wszystkich stacji - tłumaczy w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy.
W I kwartale br. wydatki reklamowe banków w mediach pozainternetowych były o ponad 15 proc. niższe niż rok wcześniej. Zmalały inwestycje w telewizji, magazynach, kinach i na outdoorze. W czołówce największe ograniczenia wprowadził mBank. Jednym z powodów redukcji jest obowiązujący od lutego podatek bankowy.
Najdroższy spot reklamowy przy transmisji w TVP1 meczów Euro 2016 z udziałem polskiej reprezentacji kosztuje 141 tys. zł. Jeśli Polacy wejdą do finału - cena wzrośnie do 196,5 tys. zł. Według ustaleń Wirtualnemedia.pl w Polsacie, który tak samo jak TVP na razie sprzedaje ofertę reklamową przy Euro 2016 tylko oficjalnym sponsorom turnieju, ceny są o połowę niższe.
Kampania reklamowa Orange na Kartę porównująca tę taryfę z ofertami Plusa, Play i T-Mobile wywołała reakcję dwóch ostatnich operatorów. T-Mobile ocenia, że reklamy zawierają nierzetelne i niepełne informacje, bo nie uwzględniają jego nowej promocji. Natomiast Play wprowadza promocję przebijającą ofertę Orange na Kartę.
- Nie przysyłał na czas materiałów, podczas swoich audycji łamał zasady dotyczące kryptoreklamy, a co gorzej zdarzało mu się swoimi wypowiedziami narażać Radio na kłopoty z KRRiT - tak Polskie Radio uzasadnia zakończenie współpracy z Filipem Chajzerem. - To tylko pretekst, nigdy nie zgłaszano zastrzeżeń do mojej pracy, a dwa miesiące temu zgodziłem się na obniżkę swojego honorarium - odpowiada dziennikarz.
W 2015 roku wydatki na reklamę internetową w Europie po raz pierwszy były wyższe niż w segmencie telewizyjnym. Polska znalazła się w pierwszej trójce krajów o najwyższym wzroście reklamy cyfrowej. - Reklamodawcy nadrabiają zaległości w segmencie internetowym, stąd duża dynamika i potencjał rozwoju - wyjaśnia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Włodzimierz Schmidt, prezes IAB Polska.
W I kwartale br. o 330 proc. wzrosły wpływy reklamowe „Gazety Polskiej” w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Większe przychody miały również tygodniki „W Sieci” i „Do Rzeczy”. Wzrosty te nie są skutkiem nagłej poprawy ich pozycji rynkowej, ale wynikiem przekierowania tam budżetów bardzo wielu spółek Skarbu Państwa - oceniają eksperci z domów mediowych.
W poniedziałek 9 maja br. główne wydanie „Wiadomości” obejrzało 4,1 mln widzów - wynika z sondażu telefonicznego, które na zlecenie Telewizji Polskiej przeprowadził TNS Polska. Wczoraj w „Wiadomościach” kolejny raz podważono wiarygodność badań firmy Nielsen Audience Measurement, skrytykowano też przeszłość zawodową jej szefowej Elżbiety Gorajewskiej.
Wczoraj przed warszawskim sądem okręgowym zapadł wyrok w procesie Kamil Durczok kontra „Wprost”, za tekst o białym proszku w mieszkaniu znajomej Durczoka. - Po roku gehenny zasądzona kwota nie jest dla mnie najistotniejsza. Ważne jest to, że sąd w uzasadnieniu absolutnie zmiażdżył metody i cel pracy Majewskiego i Latkowskiego - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Kamil Durczok.
W czternastej edycji konkursu GrandFront na najlepsze polskie okładki prasowe główną nagrodę przyznano „Polsce The Times” za pierwszą stronę wydania po zamachach terrorystycznych w Paryżu. Nagrody specjalne otrzymały natomiast „Ruch Muzyczny”, „Tygodnik Powszechny”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Twój Styl” i „Dziennik Zachodni”.
W I kwartale br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Niemal wszystkie gazety odnotowały spadki sprzedaży, a najwięcej straciły: „Gazeta Wyborcza” i „Przegląd Sportowy”. Zyskała tylko „Gazeta Polska Codziennie”.
Dla Polaków najważniejszym źródłem informacji są nadal telewizyjne serwisy z wiadomościami, ale podobnie jak radio i prasa tracą one pozycję w tym obszarze. Za dostęp do informacji chce płacić wciąż niewielki odsetek odbiorców. - Zmiany są niewielkie, ale postępujące, a za kilka lat telewizja będzie podstawą zdobywania informacji tylko dla 30 procent Polaków - oceniają dla Wirtualnemedia.pl Wiesław Godzic, Tomasz Gackowski i Joanna Skrzyńska.
W kwietniu br. na pozycję lidera oglądalności wśród programów informacyjnych awansowały „Fakty”, które wyprzedziły „Teleexpress” i „Wiadomości”. Dziennik TVN jako jedyny odnotował wzrost oglądalności, a najwięcej widzów stracił serwis TVP1.
Po dużych zmianach w styczniu br. „Wiadomości” TVP1 zanotowały znaczący spadek oglądalności. Program zaczął przegrywać z „Faktami” TVN, a w grupie wiekowej 16-49 - także z „Wydarzeniami” Polsatu. Dane telemetryczne tydzień po tygodniu w raporcie Wirtualnemedia.pl.