Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Mateusz Tomaszuk wraca do Trójki. Został nowym zastępcą sekretarza programu, wcześniej był sekretarzem stacji.
Zaczynał jako "szef działu kawowo-herbacianego". Długo się na tym stanowisku nie utrzymał, bo - jak sam twierdzi - kawa, którą robił, pozostawiała wiele do życzenia. W środku nocy lubi wrzucać do sieci wiadomości z rosyjskich agencji informacyjnych. Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet, to miłośnik dziennikarstwa w amerykańskim stylu, laureat nagrody imienia Kazimierza Dziewanowskiego SDP. Czy może "zakładnik swojego wydawcy", jak mówią o nim niektórzy koledzy z konkurencji?
Ponad pięć tysięcy skarg wpłynęło do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na Telewizję Republika. Chodzi m.in. o jeden z reportaży dotyczący szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.
W najbliższy poniedziałek emisję naziemną zacznie telewizja wPolsce24, należąca do wydawcy „Sieci” i wPolityce. W jej zespole jest wiele były gwiazd Telewizji Polskiej, m.in. Michał Adamczyk, Magdalena Ogórek, Marta Kielczyk i Jacek Łęski. Stacja podała pierwsze informacje o swojej ramówce.
Wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Paweł Moskalewicz wyjaśnia, że jego sekretarka nie jest jego aktualną, tylko byłą partnerką życiową. Telewizja Polska ocenia, że “doszło jedynie do naruszenia norm etycznych”.
O roszadach personalnych w radiowej Trójce oraz pojawieniu się prawicowych dziennikarzy, a także o tym, na czym polega unikalność tej anteny i planach na przyszłość rozmawiamy z Adamem Hlebowiczem, dyrektorem Programu 3 Polskiego Radia.
Rok po zmianach w TVP, Republika ma kilka razy wyższą oglądalność niż wPolsce24. - My po prostu potrafimy robić telewizję. Oni potrafią gorzej, skoro mają mniej widzów – mówi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, szef wydawców Republiki. - Naszym konkurentom mogę odpowiedzieć tak: Wróżyli, że nam się nie uda. Pomylili się. Mocno stoimy na nogach. Teraz mówią, że nie dogonimy ich. Też się mogą pomylić – odpowiada Michał Adamczyk, dyrektor programowy wPolsce24.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała TVN za emisję filmu, który - jej zdaniem - miała charakter pornograficzny. Stacja z tym zarzutem się nie zgadza. - Będziemy odwoływać się od tej decyzji - zapowiada Joanna Górska, szefowa działu PR Grupy TVN.
Danuta Holecka po kilkuletniej przerwie po raz czwarty dołącza do grona prezenterów głównych „Wiadomości” TVP1. Poprowadziła środowe wydanie serwisu.
Jeszcze w tym tygodniu może dojść do rewolucji kadrowej w Telewizji Polskiej. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że za rekrutację do programów informacyjnych TVP prowadzi były wydawca Grzegorz Sajór. Nowym szefem “Wiadomości” ma być Paweł Płuska, a “Panoramy” - Jarosław Kulczycki. Propozycje pracy mieli otrzymać m.in. liczni dziennikarze Polsatu. Niektórych obowiązują wielomiesięczne okresy wypowiedzenia.
Emitowany w TVN24 program „Szkło kontaktowe” śledziło średnio 667 tys. widzów. Mający podobną formułę magazyn TVP Info „W tyle wizji” gromadził przed telewizorami 583 tys. osób. Z kolei „W tyle wizji ekstra” oglądało 562 tys. widzów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski odeszli ze “Szkła kontaktowego” i od kilku miesięcy tworzą w TVP “Kwiatki polskie”. – Ludzie cały czas boją się włączyć TVP Info – wskazują w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. Publicyści opowiadają m.in., jak "Szkło" było traktowane w TVN24, dlaczego dołączyli do telewizji publicznej, kogo nie zaproszą nigdy do “Kwiatków” i jak patrzą na wyniki oglądalności swojego programu.
Po dwóch miesiącach nadawania Radio 357 kończy prace nad uruchomieniem swojego głównego studia. Oznacza to, że dotychczasowe studio będzie rezerwowym. W piątek Paweł Sołtys, prezes Radia 357 ogłosił także dołączenie do zespołu Bartosza Gila.
Prowadząca popołudniowe pasmo w Radiu 357 Justyna Mączka odchodzi z tej rozgłośni. - Nie z powodu zdrowia - wyjaśnia w pożegnalnym wpisie, dodając, że „czasami mądrzej jest milczeć niż przerzucać się słowami". Jej obowiązki w rozgłośni przejmuje Michał Olszański, na stałe wraca też do prowadzenia „Popołudniówki” Patrycjusz Wyżga. Mączka związana była z Radiem 357 od samego początku rozgłośni.
Liczba spotów emitowanych w telewizji Republika jest ok. 4 razy mniejsza niż przed rokiem, ale stacja zarabia na reklamach dużo więcej. Wśród jej największych reklamodawców są m.in. takie marki jak Lidl i Plus - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
Wirtualna sieć telekomunikacyjna wRodzinie, skierowana do sympatyków mediów ojca Tadeusza Rydzyka, to coraz węższa nisza. Co prawda w 2023 roku zwiększyła przychody i poprawiła rentowność, ale to tylko osłabienie trwającej od lat tendencji spadkowej.
W piątek przed południem policjanci pojawili się w siedzibie TV Republika, żeby doprowadzić Zbigniewa Ziobrę na sejmową komisję śledczą. Tomasz Sakiewicz i Jarosław Olechowski nie wpuścili funkcjonariuszy.
Nocleg w pięciogwiazdkowym hotelu, wizyta i sesja zdjęciowa w radiu, a także kluczyki w kolorze nadwozia z autografem wybranego dziennikarza. Takie atrakcje czekają na patronów Radia 357, którzy do końca czerwca kupią samochód marki Mazda.
Zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich antynagrodę dziennikarką Hiena Roku za 2024 r. przyznał Dorocie Wysockiej-Schnepf i Grzegorzowi Nawrockiemu. Wyróżniono wydanie ich programu „Niebezpieczne związki” w TVP Info dotyczące finansowania podmiotów o. Tadeusza Rydzyka ze środków publicznych za rządów PiS.
Telewizja TVN zakończyła produkcję serialu docu-crime „W11 - Wydział Śledczy”. Po wiosennym sezonie format zniknie z anteny, bo jego oglądalność nie spełnia już oczekiwań stacji. - Każdy program ma swój cykl życia - mówi Wirtualnemedia.pl Bogdan Czaja, wiceszef programowy TVN.