Uczestnicy wczorajszych obchodów miesięcznicy smoleńskiej nie pozwolili reporterowi TVP Info Radomirowi Witowi w przeprowadzeniu relacji sprzed Pałacu Prezydenckiego. Krzyczano w jego stronę obraźliwe hasła oraz przerwano transmisję. Telewizja Polska udostępniła materiał w internecie.
Przejęcie sterów w Cyfrowym Polsacie przez Tobiasa Solorza nie zaskoczyło rynku. - To kolejny etap sukcesji w grupie Zygmunta Solorza-Żaka - podkreślają eksperci. Do jej zarządu dołączy też Agnieszka Odorowicz, ale spółka milczy na razie, czym dokładnie się zajmie.
Pokazanie na billboardach obraźliwych wpisów z Twittera i Facebooka z jednej strony może piętnować ich autorów, ale z drugiej może być odebrane przez hejterów jako forma lansu zamieszczanych przez nich obelg. Czy akcja z upublicznianiem autorów hejterskich wpisów ograniczyłaby zjawisko masowego zamieszczania w sieci obraźliwych treści - nad tym w rozmowach z Wirtualnemedia.pl zastanawiają się Weronika Szwarc-Bronikowska, Marcin Kalkhoff, Anna Garwolińska i Bartosz Krajewski.
W pierwszych trzech kwartałach br. na pozycji lidera średniej sprzedaży ogółem wśród miesięczników luksusowych i shoppingowych dla kobiet znalazł się „Twój Styl”. Wszystkie pisma odnotowały spadki sprzedaży, a najbardziej stracił „Shape”.
Według ZenithOptimedia Group w całym br. wydatki reklamowe w Polsce będą o 2,8 proc. wyższe niż w ub.r., a w przyszłym roku zwiększą się o 3,2 proc. Na całym świecie analogiczne wzrosty wyniosą 3,9 proc. i 4,7 proc.
W październiku br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Większość tytułów zanotowała spadki, a najwięcej stracił „Super Express” - na przeciwnym biegunie „Gazeta Polska Codziennie”.
W listopadzie br. liderem oglądalności wśród programów informacyjnych był „Teleexpress”. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogły „Wydarzenia”, a spadek odnotowały tylko „Fakty”.
Nowa ustawa medialna przygotowywana przez Prawo i Sprawiedliwości może wejść w życiu w styczniu 2016 roku. Projekt, który ma być procedowany szybko, wprowadza powszechną opłatę audiowizualną w wysokości 10 zł miesięcznie i nowy organ regulujący rynek - Radę Mediów Narodowych. Rozważana jest także abolicja dla zalegającymi z płatnością abonamentu rtv - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Czy usunięcie flag z miejsc, w których występować będzie prezes Rady Ministrów i przedstawiciele polskiego rządu negatywnie odbije się na wizerunku Polski na arenie międzynarodowej czy też nie ma większego znaczenia? - na to pytanie w rozmowach z Wirtualnemedia.pl odpowiadają Adam Łaszyn, Bartosz Czupryk, Zbigniew Lazar, Sebastian Hejnowski i Piotr Czarnowski.
Komisja Etyki TVP uznała, że Karolina Lewicka w rozmowie z wicepremierem prof. Piotrem Glińskim nie naruszyła żadnego z 16 punktów „Zasad etyki dziennikarskiej” obowiązujących w spółce. - Na nerwowy przebieg rozmowy wpłynęła wypowiedź gościa dotycząca funkcjonowania telewizji publicznej, która była krzywdząca - stwierdziła Komisja.
W mediach publicznych będzie znacznie więcej pozycji misyjnych. Trzeba odbudować funkcję edukacyjną telewizji publicznej i przywrócić pozycję Teatru Telewizji jako teatru dla każdego Polaka. Dostęp do kultury wyższej powinien być spopularyzowany - o planowanej reformie mediów publicznych opowiada Wirtualnemedia.pl prof. Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Tegoroczny finał konkursu Mixx Awards 2015 pokazał dobitnie, że zacierają się twarde podziały kompetencyjne między agencjami marketingu internetowego, a może nawet szerzej - branży kreatywnej i mediowej. Po raz pierwszy na tak wiele sposobów zobaczyliśmy, że działania w internecie nie są przysłowiową wisienką na torcie, ale mogą mieć znaczenie strategiczne. Co za tym idzie, tradycyjny podział na ATL, BTL i digital nie ma już racji bytu. Wyniki konkursu i płynące z nich wnioski komentuje dla Wirtualnemedia.pl menedżerowie z branży reklamowej.
Twórcy serialu „Pakt” czerpali z amerykańskich wzorów i dobrze przemyśleli obsadę, umieszczając w niej nieogranych aktorów serialowych. Historia została odpowiednio przeniesiona na polski grunt i dobrze pokazuje pracę w redakcji - oceniają Karolina Korwin-Piotrowska, Agnieszka Gozdyra i Wojciech Krzyżaniak.
We wrześniu br. nowym liderem sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii po dużym wzroście został „Newsweek Polska”, który zepchnął na drugie miejsce „Gościa Niedzielnego”. Największy spadek zanotował zaś tygodnik „Wprost”.
Wirtualna Polska Holding, której spółka zależna wygrała konkurs na nadawanie kanału WP1 w naziemnej telewizji cyfrowej, nie ujawnia budżetu stacji. Wydawca chce postawić w niej na własne treści, ale rozmawia też o współpracy z wytwórniami filmowymi i nadawcami telewizyjnymi.
- Nie planujemy sprzedaży naszych marek radiowych, a Polska jest bardzo ważna w naszym portfolio - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Daniel Galinski, szef rady nadzorczej Eurozetu. Zapowiada rozwój spółki w internecie, w tym postawienie na e-commerce.
Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik otrzyma statuetkę w kategorii AuTORytet w tegorocznej edycji studenckiego plebiscytu dziennikarskiego MediaTory. Pozostali laureaci zostaną ogłoszeni pod koniec listopada.
Grupa Eurosport kończy etap zmian rozpoczęty po zakupie sportowego nadawcy przez Discovery Networks. 13 listopada br. jej kanały zyskają nowy wizerunek i hasło promocyjne, a główna stacja zmieni nazwę na Eurosport 1. W planach są też programy studyjne, a na Eurosporcie 2 pojawią się reklamy.
Facebook wciąż dokonuje zmian, chce zyskać status wydawcy, bo każda dodatkowa sekunda spędzona na portalu to dla niego dodatkowe wpływy reklamowe - oceniają dla Wirtualnemedia.pl polscy wydawcy internetowi i eksperci z branży social media. - Z uwagi na wzrost konkurencyjności zauważamy różnice w wynikach osiąganych przez poszczególnych wydawców - odpowiada Facebook.
Wydawany przez Ringier Axel Springer Polska tygodnik „Od A do Z” po pół roku został zamknięty - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Ostatnie wydanie tytułu, który konkurował z wydawanym przez Fratrię tygodnikiem „ABC”, ukazało się w środę 28 października br.