W poniedziałek, 25 lutego br. TVN rozpocznie emisję drugiej serii „Odwróconych”, która nosi tytuł „Odwróceni. Ojcowie i córki”. - Seria z 2019 roku co prawda umiejętnie nawiązuje do starych odcinków, ale przedstawia już zupełnie nową historię - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Artur Kowalewski, producent cyklu.
Do zarządu spółki Glob360, właściciela Grupy naTemat, dołączyli pełniący w firmie funkcje dyrektorskie Michał Mańkowski, Monika Ruszkowska i Paulina Plenkiewicz. Natomiast Rafał Madajczak został prezesem spółki ASZdziennik. W ub.r. Glob360 osiągnęła ok. 700 tys. zł zysku EBITDA.
W styczniu br. Grupa Google, Facebook, YouTube i Grupa Ringier Axel Springer Polska miały niższą odwiedzalności niż rok wcześniej. Spore wzrosty osiągnęły natomiast Grupa Wirtualna Polska, Grupa Allegro i Gazeta.pl, natomiast serwisy Grupy Eurozet weszły do TOP20 po raz pierwszy w historii.
Ministerstwo Edukacji Narodowej decydując się na poniedziałkową publikację listu szefowej resortu Anny Zalewskiej do rodziców, w którym porusza ona kwestię podwyżek płac nauczycieli pokazuje, że jest bezradne i nie ma koncepcji komunikacyjnej. Obecnie listów otwartych nie publikuje się w prasie, tylko na Twitterze i Facebooku; a w przypadku urzędu rangi ministerstwa wypadałoby raczej sięgnąć po inne narzędzie komunikacji - komentują dla Wirtualnemedia.pl eksperci z agencji PR.
Należąca do firmy Agora sieć kin Helios 14 lutego otworzy swój pierwszy multipleks w Warszawie. W stolicy nowe kino ma przyciągnąć klientów głównie nowoczesną technologią, butikowym charakterem i cenami biletów. Inwestycja ma się zwrócić po 6 latach.
Powracające po 11 latach przerwy reality-show „Big Brother” wystartuje na antenie TVN7 w niedzielę 17 marca br. W dwugodzinnym programie widzowie poznają piętnastu uczestników oraz wszystkich prowadzących, a także przyjrzą się budowę domu Wielkiego Brata - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania „Wiadomości”. We wtorek po raz pierwszy prezentera zastąpiła Edyta Lewandowska. Sam jako prezenter „Teleexpressu” zastąpił Michała Cholewińskiego. - Prowadzący buduje wizerunek właściciela, czyli partii rządzącej - oceniają eksperci w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.
W piątkowych „Wiadomościach” w materiale o krytycznych opiniach o Telewizji Polskiej opisano przede wszystkim redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Bogusława Chrabotę. Zasugerowano, że jest stronniczy, ponieważ przez wiele lat pracował w Polsacie, a jego żona startowała do Sejmu z listy Nowoczesnej. - Dziennikarze „Wiadomości” przekroczyli granice. Być oplutym przez program informacyjny o najgorszej reputacji i najmniejszej wiarygodności to jak udekorowanie medalem za zasługi - komentuje Chrabota.
Zygmunt Solorz, większościowy akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu, zaproponował, żeby firma przez najbliższe trzy lata wypłaciła dywidendy wynoszące minimum 1,8 mld zł. Zarząd firmy oszacuje możliwości finansowe pod tym kątem i zdecyduje, czy zmieniać politykę dywidendową.
Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania „Wiadomości”. We wtorek po raz pierwszy prezentera zastąpiła Edyta Lewandowska. Z naszych źródeł wynika, że powodem jego decyzji jest hejt i groźby, jakie otrzymywał on, oraz jego rodzina. Sam nie chciał tego potwierdzić. - Dla mnie dziennikarstwo to również ważna część mojego całego życia i jeśli na tym cierpi moje życie prywatne, rodzinne, to jest to coraz trudniejsze do wytrzymania, no bo co jest ostatecznie ważniejsze od domu, od rodziny? - pyta retorycznie Krzysztof Ziemiec w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.
Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w 2018 roku był „Fakt”. Wszystkie dzienniki zanotowały najniższą sprzedażą w historii, a liderem wśród spadków była „Gazeta Polska Codziennie” - wynika z raportu portalu Wirtualnemedia.pl.
Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w styczniu br. były „Fakty” TVN, które pochwalić się mogły największym wzrostem. Widzów zyskały również „Wiadomości” TVP1, a najwięcej stracił nadawany w tej samej stacji „Teleexpress” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Przedstawiamy wszystkie spoty wyemitowane przy transmisji tegorocznego meczu o Super Bowl. Wśród promowanych marek są Microsoft, Budweiser, Pepsi, Google, T-Mobile, Turkish Airlines, Amazon, Doritos, Hulu, Audi, M&M’s, Toyota, Pringles, Olay i Burger King.
Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania „Wiadomości”, ma go tam zastąpić Edyta Lewandowska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Ziemiec zostaje w TVP Info, ma też prowadzić „Teleexpress”.
Kolejna odsłona wojny marketingowej między fast-foodowymi gigantami. Tym razem Burger King postanowił zakpić z największego rywala, bo ten stracił wyłączne prawa do używania nazwy handlowej „Big Mac” w Europie.
- Nowy zarząd Ruchu musi udowodnić, że firma może przynosić zysk. Mam wrażenie, że na szczeblu rządowym ustalono, aby nie odpuszczać tej ścieżki kolportażu, aby uchronić Polaków przed wykluczeniem prasowym - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Bogusław Chrabota, prezes Izby Wydawców Prasy i redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. Ruch w czwartek przedstawił wydawcom plan restrukturyzacji, maksymalnie do czerwca spółka ma znaleźć inwestora.
Odzieżowa marka Zara wprowadziła zmiany w logo. Nowe, utrzymane w stylistyce retro jest bardziej dekoracyjne od dotychczasowego. Z tego powodu zostało skrytykowane przez projektantów. Również polscy eksperci od brand designu przyznają, że nowy logotyp marki jest co najmniej dziwny, a na pewno idzie pod prąd całej branży modowej.
W grudniu Showmax ogłosił, że kończy działalność na polskim rynku i z dniem 31 stycznia br. zniknie jego oferta platformy VOD. Rynek spekulował, kto przejmie serwis: Player.pl kupił licencję do filmu „Kler”, a jego ofertą miała być zainteresowana TVP. Z kolei HBO przypomina, że w swojej bibliotece ma seriale, które były częścią zasobów Showmaxa i prowadzi kampanię „The show must go on”, żegnając konkurencję.
Opublikowane przez „Gazetę Wyborczą” tzw. taśmy Kaczyńskiego to tylko przykład kryzysu w polityce i kolejnej afery. Zdaniem większości ekspertów od marketingu politycznego nie zagrożą dotychczasowej pozycji w społeczeństwie, bo nie ujawniają nic kompromitującego. Publikacja dziennika jest w ich ocenie medialną bańką, którą sztucznie pompuje się dla sensacji, zbijania kapitału i rozgłosu. Nie zawierają też nic, co mogłoby podważyć wizerunek Jarosława Kaczyńskiego - człowieka uczciwego i niemal ascetycznego w swoich upodobaniach.
W 2018 roku „Gazeta Wyborcza” jako jedyny dziennik z czołówki zanotowała spadek wpływów z reklam wobec 2017 roku. Słabiej było wśród magazynów - na 10 tytułów z największymi przychodami reklamowymi aż pięć zanotowało spadki. Najbardziej spadły wpływy reklamowe „Newsweek Polska”. - W 2019 roku w dalszym ciągu spodziewamy się dwucyfrowych spadków w dziennikach, z kolei w przypadku magazynów zatrzymanie trendu spadkowego jest absolutnie możliwe - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Maciej Niepsuj, buying director w MullenLowe MediaHub.