OK, zatem pomówmy wyłącznie o faktach. 1. Lokalizację stacji nadawczej wybiera nadawca (nie KRRiT) i wpisuje ją we wniosku koncesyjnym. Oczywiście potem za zgodą KRRiT może ją jeszcze wielokrotnie zmieniać. 2. Strona KRRiT, na którą się powołałeś, nie mówi w tej chwili nic o obiekcie, który wskazał nadawca. Informacja taka pojawi się dopiero w decyzji koncesyjnej. W ogłoszeniu masz podaną jedynie przybliżoną lokalizację, dla której koordynowana była częstotliwość. 3. Paprotnia i okolice to przedmieścia Konina i zarazem najwyżej położone miejsca w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Nadawca bez wielkiego trudu może wybrać obiekt, który umożliwi mu objęcie zasięgiem również samego miasta. Albo inaczej: raczej trudno mu będzie wybrać taki, który tego nie umożliwi. 4. Obiektem tym może, ale nie musi być wcale SLR Złota Góra. Zresztą strona z wykazem, która według Ciebie podaje "bzdury", w ogóle o niej nie wspomina. :D Podana jest przybliżona lokalizacja: Konin. To częsta praktyka na takich stronach, że jako lokalizację/pierwszy człon podaje się najbliższe miasto. Ilu osobom spoza wschodniej Wielkopolski powie coś nazwa Paprotnia? 5. Dotychczasowa praktyka ZPR-ów (choćby częstotliwość ze Skawiny bardzo szybko "przeniesiona" do Krakowa) pokazuje, że jednak nadawca woli być obecny w dużym mieście, niż nie być. :) I to są fakty, z których każdy niech sobie sam wyciągnie wnioski. No chyba, że ogólna wiedza o prawach fizyki, ukształtowaniu terenu, przebiegu postępowania przed KRRiT czy dotychczasowej praktyka samego nadawcy to też tylko domysły. :)
re:cenzent2020-04-13 23:03
00
Nie wiem czy wiesz, ale wnioskodawca musi we wniosku wskazać stację w miejscowości, która jest zawarta wskazana w ogłoszeniu. Inaczej wniosek zostaje odrzucony. Dopiero później można sobie zmieniać, więc nie udawaj, że się znasz na czymś, na czym się nie znasz :)
AMBA FATIMA2020-04-14 18:15
00
Nie wiem czy wiesz, ale wnioskodawca musi we wniosku wskazać stację w miejscowości, która jest zawarta wskazana w ogłoszeniu. Inaczej wniosek zostaje odrzucony. Dopiero później można sobie zmieniać, więc nie udawaj, że się znasz na czymś, na czym się nie znasz
Dodam jeszcze, że w ogłoszeniu jest wyraźnie napisane: "V. Wnioski niezgodne z warunkami określonymi w pkt I w zakresie przedmiotu postępowania, określenia charakteru programu lub warunków technicznych, a także wnioski złożone po terminie określonym w pkt IV będą pozostawiane bez rozpoznania." A nieco powyżej: Program będzie rozpowszechniany ze stacji nadawczej o następujących parametrach technicznych: województwo: wielkopolskie Lokalizacja stacji: PAPROTNIA Częstotliwość [MHz]: 106 ERP [kW]: 0,2
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Wawa 106 FM rozpocznie nadawanie w Paprotni
KOMENTOWANEGO ARTYKUŁU
KOMENTARZE (23)
WASZE KOMENTARZE
OK, zatem pomówmy wyłącznie o faktach.
1. Lokalizację stacji nadawczej wybiera nadawca (nie KRRiT) i wpisuje ją we wniosku koncesyjnym. Oczywiście potem za zgodą KRRiT może ją jeszcze wielokrotnie zmieniać.
2. Strona KRRiT, na którą się powołałeś, nie mówi w tej chwili nic o obiekcie, który wskazał nadawca. Informacja taka pojawi się dopiero w decyzji koncesyjnej. W ogłoszeniu masz podaną jedynie przybliżoną lokalizację, dla której koordynowana była częstotliwość.
3. Paprotnia i okolice to przedmieścia Konina i zarazem najwyżej położone miejsca w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Nadawca bez wielkiego trudu może wybrać obiekt, który umożliwi mu objęcie zasięgiem również samego miasta. Albo inaczej: raczej trudno mu będzie wybrać taki, który tego nie umożliwi.
4. Obiektem tym może, ale nie musi być wcale SLR Złota Góra. Zresztą strona z wykazem, która według Ciebie podaje "bzdury", w ogóle o niej nie wspomina. :D Podana jest przybliżona lokalizacja: Konin. To częsta praktyka na takich stronach, że jako lokalizację/pierwszy człon podaje się najbliższe miasto. Ilu osobom spoza wschodniej Wielkopolski powie coś nazwa Paprotnia?
5. Dotychczasowa praktyka ZPR-ów (choćby częstotliwość ze Skawiny bardzo szybko "przeniesiona" do Krakowa) pokazuje, że jednak nadawca woli być obecny w dużym mieście, niż nie być. :)
I to są fakty, z których każdy niech sobie sam wyciągnie wnioski. No chyba, że ogólna wiedza o prawach fizyki, ukształtowaniu terenu, przebiegu postępowania przed KRRiT czy dotychczasowej praktyka samego nadawcy to też tylko domysły. :)
Nie wiem czy wiesz, ale wnioskodawca musi we wniosku wskazać stację w miejscowości, która jest zawarta wskazana w ogłoszeniu. Inaczej wniosek zostaje odrzucony. Dopiero później można sobie zmieniać, więc nie udawaj, że się znasz na czymś, na czym się nie znasz :)
Dodam jeszcze, że w ogłoszeniu jest wyraźnie napisane:
"V. Wnioski niezgodne z warunkami określonymi w pkt I w zakresie przedmiotu postępowania, określenia charakteru programu lub warunków technicznych, a także wnioski złożone po terminie określonym w pkt IV będą pozostawiane bez rozpoznania."
A nieco powyżej:
Program będzie rozpowszechniany ze stacji nadawczej o następujących parametrach technicznych:
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja stacji: PAPROTNIA
Częstotliwość [MHz]: 106
ERP [kW]: 0,2
:)