Prasa2015-03-02
12

Towarzystwo Dziennikarskie apeluje do mediów o działania antymobbingowe. „Oskarżenia w jednej instytucji kładą cień na całe środowisko”

KOMENTARZE (12)

WASZE KOMENTARZE

To bardzo dobra inicjatywa. Podmioty w sądach odradzają jednak walkę z wykorzystywaczami i maniakami prasowymi. Trudno bowiem o odpowiednie dowody a środowisko dziennikarskie - w obawie o pracę - nie chce być jawnymi świadkami. Moje 5 groszy...
1. Działaniami antymobbingowymi i ochroną warto przede wszystkim obejmować współpracowników, zatrudnionych na różnych umowach, bo to oni w ramach "przystosowania" są bardzo mobbingowani.
2. Osobom mobbingowanym powinno zapewnić się też anonimowość skargi (np. poprzez e-maile) i by trafiały one do grupy osób przeciwdziałających w danym miejscu tego typu nękaniu, sztucznej presji i wyzyskowi.

brawo2015-03-03 11:05
00

Dobrze by było gdyby wszędzie powstały komisje ds. mobbingu. W tygodniku Wprost też!

Nick2015-03-03 12:38
00

To nie cień, to realia. Szefowie wydawnictw wiedzą, co się dzieje w redakcjach i na co pozwalają sobie naczelni. Ale komu się chce zajmować robotnikami, jakimiś redaktorami i ich prawami. Robić, robić, robić... więcej za tę samą kasę albo mniejszą. Zysk ważniejszy, bo przekłada się wymiernie osobiście.
Pracowałam w 6 redakcjach, w 5 byłam świadkiem lub byłam mobbingowana czy poniżana, ja zmieniłam zawód. Osoby, które to robiły nadal są naczelnymi.

anka2015-03-03 19:13
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas