Technologie2017-02-06
22

Producenci telewizorów kończą z technologią 3D. „Nie spełniła oczekiwań odbiorców”

KOMENTARZE (22)

WASZE KOMENTARZE

Avatar wcale nie jest pierwszym filmem 3D.. Autor artykułu nie bardzo zna historię kina. Technologia 3D ma już kilkadziesiąt lat i wraca do kin co 20 lat jako wielka nowinka :)

DiSi2017-02-04 19:32
00

Końtent to ma coś wspólnego z jeździectwem? Koń to zwirze które robi ten, ten, ten... jak bierzy!

pavv2017-02-05 00:49
00

Dziwne są te wszystkie wnioski Sz.P.
Jak zwykle "widownia zadecydowała" - takie to ładne i proste wyjaśnienie. Stek bzdur!
Technologia 3D w różnych rozwiązaniach telewizyjnych szukała różnych dróg do popularyzacji. Podstawowym problemem nie były odbiorniki - bo z okularami ale tylko koszta produkcji programów telewizyjnych. Producenci zaproponowali odbiorniki w różnych formach - baaa , nawet były kineskopowe 3D. Ale gdy pojawiły się LCD to możliwości było wiele - tak, nawet takie bez okularów. Koszty takich telewizorów były większe , ale konsumenci by je znieśli a z czasem , w miarę popularyzacji ceny by spadły. Ale koszta wyprodukowania i dostarczenia programu telewizyjnego do telewizorów (bezokularowych) były po prostu zbyt duże dla stacji telewizyjnych i dla tego wcale nie było szans na przyjęcie tego rozwiązania !
Telewizja w rozdzielczości SD była zbyt niskiej jakości aby dodać do tego 3D, w wersji "okularowej" - side by side, to też naturalnym wydawał się krok w HD.
Ekonomia zabiła 3D - koszta wymiany sprzętu przez stacje telewizyjne na HD w połączeniu z globalnym kilkuletnim kryzysem był podstawowym powodem nie oferowania programów w tej jakości.
Jakość HD dawała wystarczający efekt "WOW" telewidzom - tak ocenili nadawcy. Natomiast 2-3 lata temu wydane ogromne pieniądze na systemy telewizyjne HD (kamery, wozy, emisja, transmisyjne) , które nie nadawały się do produkcji 3D były inwestycyjym problemem. Potwierdzeniem tego co napisałem są proste relacje cen: telewizor konsumencki było zaledwie 10 do 20% droższy i kupowały by go miliony użytkowników. Natomiast stacji telewizyjnych w każdym kraju jest kilka , kilkanaście - sprzęt profesjonalny HD był dwa razy droższy od SD, a kolei 3D dwa razy droższy od HD. Proszę też zwrócić uwagę jaki duży procent telewizorów 3D znajduje się już w gospodarstwach domowych na całym świecie, a ile powstało telewizji nadających w pełni 3D.
Z uporem maniaka będę twierdził że to nadawcy zabili 3D, nie wspierając rozwoju tylko i wyłącznie z własnych powodów ekonomicznych.

expert2017-02-05 09:19
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas