Prasa2011-11-07
13

Federacja Mediów Niezależnych: „Gazeta Polska”, „Fronda”, „Nowe Państwo” i wPolityce walczą razem o wolność słowa

KOMENTARZE (13)

WASZE KOMENTARZE

Praca w Polskim Radiu S.A.[edytuj]

Na początku 2007 w Gazecie Wyborczej ukazały się artykuły, w których zarzucono Targalskiemu zwalnianie i obrażanie dziennikarzy Polskiego Radia, którzy nie zlustrowali się w IPN względnie nie zgadzali się z poglądami kierownictwa[3][4]. Targalski tym informacjom zaprzeczył[5][6] i wniósł kilka pozwów cywilnych przeciwko dziennikarzom Gazety Wyborczej oraz Monice Olejnik (dwa pozwy zostały oddalone[7]). Rada Nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła na krótko Targalskiego, ale po wewnętrznym śledztwie przywróciła mu prawa członka zarządu[8]. Również Państwowa Inspekcja Pracy nie stwierdziła, by Targalski złamał prawo[9][8].

Rok później Targalski wygrał proces o ochronę dóbr osobistych z dziennikarzem "Gazety" Mikołajem Lizutem[10], który zarzucał mu m.in. donoszenie do Kongresu USA na Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

krak2011-11-14 23:03
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas