Jakość w MUXie PR mocno rozczarowuje. Wiele stacji nadaje znacznie poniżej rekomendowanych minimum 128 kbps. Zamiast tego są stacje z 112 kbps, 96 kbps... czy wręcz 64 kbps MONO (w XXI wieku wracamy do nadawania mono)
Głównym problemem jest archaiczny kodek. Gdyby była możliwość wymiany go na drodze programowej, a nie poprzez wymianę radioodbiornika, to byłoby OK.
Proszę o wykaz innych nie archaicznych kodeków jakie przypisane są w specyfikacji do technologii DAB/DAB+.
abc2024-05-20 12:44
64
tu chodzi nie o lepszą jakość dźwięku, tylko jak najwięcej stacji i zysk z reklam, kiedy kolejne regiony?
.2024-05-20 13:35
40
Wiele stacji nadaje znacznie poniżej rekomendowanych minimum 128 kbps.
poprosimy o ź rodlo rekomendacji. Zielona Księga cyfryzacji radia w Polsce istnieje od 2016 r. i jest dostępna na stronie KRRiT. Wówczas sprawdzono, ile jest dostępnych zasobów i ile istnieje stacji. Podjęto próbę umieszczenia wszystkich stacji w DAB+. Od tego czasu KRRiT nie potrafi sobie poradzić z konkursami na DAB+.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zmiany w ofercie radia cyfrowego w Polsce
KOMENTOWANEGO ARTYKUŁU
KOMENTARZE (27)
WASZE KOMENTARZE
tu chodzi nie o lepszą jakość dźwięku, tylko jak najwięcej stacji i zysk z reklam,
kiedy kolejne regiony?
Zielona Księga cyfryzacji radia w Polsce istnieje od 2016 r. i jest dostępna na stronie KRRiT. Wówczas sprawdzono, ile jest dostępnych zasobów i ile istnieje stacji. Podjęto próbę umieszczenia wszystkich stacji w DAB+. Od tego czasu KRRiT nie potrafi sobie poradzić z konkursami na DAB+.