Radio2015-02-06
23

Andrzej Siezieniewski: Radio pozostało analogową wyspą, a powinno iść z duchem czasu i przejść na emisję cyfrową

KOMENTARZE (23)

WASZE KOMENTARZE

Dwójka i czwórka/bis miały już większy zasięg, ale dzięki genialnym posunięciom kolejnych szefów ograniczali zasięg, zwalniali częstotliwości i tracili słuchaczy, w tym mnie. Kiedy PR II zniknął z częstotliwości 92.3 przestałem słuchać radia i polubiłem ciszę.
Może się mylę, ale moim zdaniem starsi ludzie pozostaną przy analogowych odbiornikach, młodzi pozostaną w internecie.

Fu2015-02-06 07:40
00

Owszem, wyspą pozostało, ale Polskie Radio, bo żaden normalny nadawca, który liczy pieniądze nie wejdzie w przestarzałą technologię, jaką jest DAB+. Ale państwowe pieniądze lepiej się wydaje, łatwiej wychodzą z kieszeni.

adam2015-02-06 08:26
00

Niech sobie Polskie Radio przechodzi na nadawanie cyfrowe... Wyłączenie nadawania analogowego oznacza koniec radia w dotychczasowej formie. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi jednorazowo kilku odbiorników DAB+ do gospodarstwa domowego, samochodu itd... Techologia DAB+ nie przystaje do obecnych czasów, jest po prostu przestarzała. Kolejną sprawą są problemy z zasięgiem i wątpliwa - lansowana przez "specjalistów" cyfrowa jakość, zwana bulgotem (niski bitrate). Co do popularności tej technologii najlepiej zapoznać się z wynikami sprzedaży odbiorników cyfrowych - posiadają je zainteresowani + grupa zapaleńców. to tyle na ten temat.

Spec2015-02-06 08:32
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas