Telewizja2024-08-26

Jesień w TVP3 Wrocław. Nowe programy i zmiany w paśmie lokalnym

fot. dvbt2wpolsce.plfot. dvbt2wpolsce.pl

Osiem nowych programów, pięć godzin pasma lokalnego w nowym, bardziej scalonym układzie i rezygnacja z porannego wydania „Faktów” – to największe zmiany w jesiennej ramówce TVP3 Wrocław, która startuje 2 września. Sekretarz programu, Wojciech Malinowski, zapowiada “nowe otwarcie”. 

Nową ramówkę wrocławskiego oddziału TVP3 zaprezentowano w poniedziałek 26 sierpnia. Od poniedziałku 2 września na antenie Programu Trzeciego TVP pojawią się nowe formaty, które jak zapewnił w rozmowie z PAP sekretarz programu Wojciech Malinowski, będą spełniać misję, mieć atrakcyjną formę i będą bezpośrednio dotyczyć regionu.

Jedną z premierowych propozycji będzie m.in. cotygodniowy magazyn poświęcony wydarzeniom kulturalnym na Dolnym Śląsku, nowy magazyn interwencyjny czy też program edukacyjny „Geofenomeny”, ukazujący „bogactwo w geologiczne” regionu.

Czytaj także: Byłe gwiazdy TVP w nowej stacji. Wiadomo, kto poprowadzi „Wiadomości”

Pasmo lokalne w jednym bloku antenowym

Wymienione programy zostaną sfinansowane z abonamentu, a magazyn o tematyce kulturalnej będzie współfinansowany przez władze lokalne. Istotna zmiana zajdzie także w paśmie lokalnym, które od września będzie prezentowane w jednym bloku z 1,5 godzinną przerwą.

"Zaczynamy zupełnie nowy układ programów, bardziej scalony. Program własny TVP Wrocław będzie od godz. 15.30 do 19.30 i od godz. 21.00 do 22.00, czyli ponad pięć godzin programu w jednym prawie kawałku" - wyjaśnił w rozmowie PAP Wojciech Malinowski, zapowiadając jednocześnie “nowe otwarcie” w TVP3 Wrocław. 

Czytaj także: „Wiadomości” wrócą w nowej stacji. Kto szefem?

TVP3 Wrocław bez porannego wydania “Faktów”

Z anteny zniknie za to poranne wydanie programu informacyjnego "Fakty o poranku". Od września widzowie TVP3 Wrocław będą mogli oglądać jedynie popołudniowe i wieczorne wydania "Faktów".
 

Autor:PAP/KML

Więcej informacji:TVP3 Wrocław, TVP, jesienna ramówka

praca.wirtualnemedia.pl

Dotrzyj do ponad dwóch milionów czytelników
KOMENTARZE(2)DODAJ OPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStrona GłównaNewsletter