Agnieszka Sadowska w środę zrezygnowała z funkcji członka zarządu Agory i po 22 latach pracy odchodzi z firmy. Rezygnację zapowiedziała pod koniec lipca. Na początku sierpnia do zarządu Agory została powołana Agnieszka Siuzdak-Zyga.
Pod koniec lipca w komunikacie Agory zapowiedziano, że Agnieszka Sadowska odejdzie z zarządu najpóźniej z końcem października. Jako powód podano inne plany zawodowe.
Sadowska do zarządu Agory została wybrana w marcu 2017 roku. Nadzorowała segmenty prasy (w tym działalność poligraficzną), internetu i reklamy zewnętrznej.
Kiedy w czerwcu br. wybuchł konflikt „Gazety Wyborczej” z władzami Agory, zespół „GW” wśród swoich żądań wymienił odsunięcie Agnieszki Sadowskiej od rozmów w sprawie integracji biznesowej dziennika z portalem Gazeta.pl oraz reprezentowania „GW” w zarządzie firmy.
Agnieszka Sadowska w Agorze od 1999 roku
Z Agorą Agnieszka Sadowska była związana od 1999 roku. Początkowo była analitykiem, potem w dziale nowych przedsięwzięć odpowiadała za przejęcia i inwestycje oraz była szefową działu kontrolingu i rozwoju biznesu.
Od 2008 do 2013 roku była dyrektorem serwisów e-commerce, zarządzającą księgarnią internetową Publio.pl oraz zastępcą dyrektora pionu projektów specjalnych.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
W 2014 roku Sadowska została dyrektorem projektów telewizyjnych w Grupie Agora, odpowiadała za stacje Stopklatka i Metro, sprzedane potem odpowiednio do Kino Polska TV (Agora zbyła posiadane 41 proc. akcji) i Discovery Polska.
W zarządzie Agory Agnieszka Siuzdak-Zyga
Na początku sierpnia do zarządu Agory została powołana Agnieszka Siuzdak-Zyga. Zapowiedziano, że będzie nadzorowała pion Gazeta.pl.
Siuzdak-Zyga od października 2018 roku była dyrektorem pionu Gazeta.pl, odpowiadała za zarządzanie tym obszarem, wynik finansowy oraz biznesowy rozwój portalu. Wcześniej pełniła w Agorze funkcję dyrektora ds. wzrostu biznesu contentowego. Współtworzyła kierunki rozwojowe Gazeta.pl, testowała nowe możliwości biznesowe oraz odpowiadała m.in. za marketing, SEO oraz analizy biznesowe.
Prasa
|
"Gazeta Wyborcza" kończy współpracę z Gazeta.pl. „Nie możemy naszej pracy dziennikarskiej rozpraszać”
|
Z kolei z początkiem czerwca br. członkiem zarządu firmy został Tomasz Grabowski. Nadzoruje pion technologii, działy technologiczne odpowiedzialne za rozwój funkcjonalności dla Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz rozwój innowacji technologicznych i dział big data. Poprzednio prze prawie 10 lat był związany z firmą Accenture.
W zarządzie Agory są również Bartosz Hojka (od połowy 2013 roku, od marca 2014 roku pełni funkcję prezesa) odpowiadający m.in. za segment radiowy i pion sprzedaży korporacyjnej, Tomasz Jagiełło (od połowy 2013 roku) nadzorujący Helios, Next Film, Wydawnictwo Agora i działalność gastronomiczną oraz Anna Kryńska-Godlewska (od listopada 2017 roku) odpowiadająca za piony finansów i administracji, technologii, nowych przedsięwzięć oraz dział prawny.
W drugim kwartale br. grupa Agora osiągnęła 201,8 mln zł skonsolidowanych przychodów sprzedażowych i 9,9 mln zł straty netto. Zarobiła więcej z reklam, kin Helios oraz sprzedaży „Gazety Wyborczej” i książek.