Podszywanie się pod pracownika banku to zyskująca na popularności i niestety skuteczna metoda przestępstw. Oszuści wykorzystują zaufanie klientów do pracowników banków, co grozi utratą pieniędzy zgromadzonych na koncie. Warto wiedzieć, jak nie dać złapać się na takie oszustwa.
Ostatnie lata to eksplozja nowych serwisów społecznościowych i aplikacji, dzięki którym nasze życie staje się łatwiejsze. Z jednej strony to bardzo wygodne, ale nieostrożne logowanie może narazić nas na atak cyberprzestępców i utratę cennych danych. Prostą i niezawodną wręcz metodą na uniknięcie tego ryzyka jest logowanie dwuskładnikowe. To zabezpieczenie udostępnia klientom Bank Pekao S.A.
W tym roku serwis OLX udostępnił dla swoich użytkowników odświeżoną wersję systemu ocen. Nowy system stawia na transparentność i wiarygodność interakcji między użytkownikami. Ponad 95% transakcji z użyciem Przesyłki OLX z Pakietem Ochronnym użytkownicy platformy oceniają na 5 gwiazdek w pięciostopniowej skali. Dzięki takim ocenom wspólnie tworzą bezpieczniejszą i bardziej zaufaną aplikację.
Oszustwa internetowe są zagrożeniem nie tylko w życiu prywatnym. Coraz częściej ataki cyberprzestępców są wymierzone w pracowników firm i instytucji. Jak mogą oni ustrzec się takich zagrożeń? - Nie należy oczekiwać, że wszyscy pracownicy w firmie staną się ekspertami od cyberbezpieczeństwa, jednak należy kształtować w nich takie nawyki, które pozwolą im samodzielnie rozpoznawać zagrożenia - mówi ekspertka z Centrum Bezpieczeństwa Banku Pekao S.A.
Usługa Przesyłki OLX z Pakietem Ochronnym zdobywa coraz większą popularność wśród internautów, a OLX jednocześnie odnotowuje spadek incydentów dotyczących phishingu. Liczba zgłoszeń w serwisie dotycząca tego tematu stanowi mniej niż 0.3% wszystkich transakcji i tylko w październiku tego roku była niższa o 16% niż we wrześniu. Zauważalny spadek wynika z licznych działań, które OLX podejmuje w celu ograniczenia prób oszustwa.
Najważniejszym zasobem XXI wieku są dane. A społeczeństwo, które polega na rozwiązaniach w chmurze danych, zyskało miano społeczeństwa 5.0.
Wraz z rozwojem nowych technologii temat cyberbezpieczeństwa staje się nadrzędną kwestią, przed rozwiązaniem której staje każda większa i mniejsza firma. Wszyscy są bowiem narażeni na potencjalnie krytyczny wyciek poufnych danych. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, co w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przybliżają dr Karolina Małagocka i Zofia Przymus, współautorki nowego badania poświęconego zagrożeniom cyfrowym.
Bank Pekao S.A. stawia na edukację Polaków na temat cyberbezpieczeństwa. Dlatego rusza z kampanią „Bądźmy #CYBERczujni”, obejmującą m.in. media społecznościowe.
Aż 76% użytkowników internetu deklaruje, że robi zakupy lub sprzedaje online. Trend sprzedaży oraz liczba transakcji rośnie, a to stwarza również okazję do nadużyć ze strony oszustów. Warto znać definicje i pojęcia, które związane są z sytuacjami, kiedy w internecie jesteśmy proszeni o nasze dane.
W tym roku z co najmniej jedną metodą wyłudzeń pieniędzy z wykorzystaniem socjotechniki miało styczność 37 proc. badanych - o 5 pkt. proc. więcej niż w 2022 r. - podało we wtorek Biuro Informacji Kredytowej. Najpopularniejsza metoda hakerska to oszustwo "na BLIK".
Do aplikacji mObywatel dodano nową funkcjonalność z zakresu cyberbezpieczeństwa. Umożliwia zgłaszanie służbom nielegalnych treści w internecie. Zgłoszenia obsługuje zespół Dyżurnet.pl, działający w ramach NASK.
Na platformie Netflix zadebiutował nowy polski serial w reżyserii Klary Kochańskiej-Bajon i Jagody Szelc. To produkcja, którą trudno porównać z jakimkolwiek innym serialem na polskim rynku. Opowiada o życiu rodziców z neuroróżnorodnymi dziećmi i świecie, o którym osoby neurotypowe nie mają na ogół pojęcia. Z twórczynią pomysłu rozmawiamy o tym, jak być neuroróżnorodnym dzieckiem i jego matką w polskiej rzeczywistości.
Choć klienci usług Cyfrowego Polsatu stracili dostęp do meczów Ligi Mistrzów i PKO BP Ekstraklasy, to firma pozyskała szereg nowych praw sportowych i nie odnotowuje znaczącego odpływu abonentów. - Nie odczuwamy tutaj w ramach Polsat Box i Polsat Box Go skutków wymiany praw – mówił podczas telekonferencji Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowego Polsatu.
Silver TV rezygnuje z emisji programu „Na dobry dzień” w godzinach porannych i przenosi go na niezajęte dotychczas pasmo wieczorne. Format o nazwie „Na dobry wieczór” prowadzą m.in. Norbi i Blanka Gankowska. Jak dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl, projekt na obecnym etapie rozwoju nie będzie ubiegła się o koncesję telewizyjną.
Firma Auchan Retail Polska testuje nowy koncept sklepu na polskim rynku. Dwa hipermarkety Auchan zostały zastąpione sklepami pod nową w Polsce marką Atac Hiper Discount by Auchan. To hipermarkety dyskontowe, które wpisuą sie m.in. w politykę niskich cen.
Amerykańska platforma cyfrowa DirecTV poinformowała o anulowaniu umowy dotyczącej przejęcia Dish Network. Aby transakcja doszła do skutku, obligatariusze tej firmy musieliby się zgodzić na redukcję blisko 1,57 mld dol. zadłużenia. Tak się nie stało, dlatego DirecTV zrezygnował z połączenia z rywalem.
Kanał Fashion TV HD już nie prowadzi niekodowanej emisji na Hot Birdzie 13E, pozycji orbitalnej wykorzystywanej przez działające w Polsce platformy cyfrowe Polsat Box i Canal+. Stacja ze względu na oszczędności, jest dostępna już tylko w jakości SD.
Na kilka godzin przed oficjalnym ogłoszeniem PiS Jarosława Kaczyńskiego nazwiska kandydata popieranego przez PiS w wyborach prezydenckich, w mediach społecznościowych opublikowano okładkę nowego tygodnika „Sieci”. Widnieje na niej zdjęcie prezesa IPN Karola Nawrockiego z nagłówkiem “Teraz on!”.
Już w najbliższy piątek czeka nas dzień promocji Black Friday. Na co należy uważać? Obniżki o 10-15 proc. można uznać za znaczące, ale już o ponad 30 proc. mogą budzić naszą nieufność - powiedział PAP ekonomista, prof. Radosław Mącik.
Telewizja TVT z Rybnika pracuje nad poszerzeniem zasięgu. Kanał, który niedawno trafił do oferty Play w całym kraju, prowadzi też rozmowy m.in. z Vectrą i Orange. Nadawca zamierza inwestować w ofertę programową, która przyciągnie widzów nie tylko ze Śląska. - Staramy się iść w kierunku kanału ogólnopolskiego – mówi Wirtualnemedia.pl Roman Olma, prezes TVT.