Grupa ZPR Media rezygnuje z wydawania miesięcznika „Żagle”, jednocześnie rozstano się z większością pracowników jej spółki Murator Expo organizującej eventy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Jest to związane z oszczędnościami, które musimy wprowadzić - mówi Zbigniew Benbenek, właściciel Grupy ZPR Media.
Obecna sytuacja wywołana epidemią koronawirusa istotnie wpływa na działalność firm badawczych. Do odwołania zawieszono badania realizowane metodą face to face, a nie wszystkie da się zastąpić wywiadami online czy telefonicznymi. Klienci przenoszą duże projekty badawcze na kolejne miesiące, wielu badań teraz nie można realizować, bo nie mają obecnie sensu. Zdaniem szefów firm badawczych to może być najgorszy rok w 30-letniej historii branży, obroty niektórych za marzec już spadły o jedną trzecią, w kwietniu spadki mogą być większe. Jeśli nie będzie nowych zleceń, ratunkiem mogą być obniżki wynagrodzeń, redukcje etatów i zwolnienia pracowników.
Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w marcu br. były „Fakty” emitowane w TVN i TVN24 BiS. Największym wzrostem pochwalić się mógł „Teleexpress” pokazywany w TVP1 i TVP Info - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Koncern Coca-Cola zdecydował, że do odwołania rezygnuje z wszelkich aktywności marketingowych, a przeznaczony na te działania budżet przekaże na wsparcie walki z koronawirusem. Zdaniem ekspertów od strategii brak reklam nie spowoduje, że nagle Coca-Cola zniknie ze świadomości odbiorców. Jej znajomość jest bowiem ogromna i globalna. Ten ruch pomoże firmie w budowaniu pozytywnego wizerunku marki, która rzadko kojarzona jest ze zdrowiem.
Prezydent Andrzej Duda ma od tego tygodnia konto w serwisie społecznościowym TikTok. Dziennikarze krytykują to posunięcie, jednak eksperci od marketingu politycznego decyzję sztabu Andrzeja Dudy chwalą.
Zaufanie społeczeństwa do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego znacząco wzrosło w pierwszej połowie marca br. - do 46 proc. z 19 proc. w lutym - wynika z badania CBOS. Zdaniem ekspertów od wizerunku i marketingu politycznego wzrost jest uzasadniony, bo wszystkie decyzje komunikuje czytelnie i spójnie, a ogromnym jego atutem jest bogate doświadczenie lekarskie, przez co nie jest traktowany przez społeczeństwo jako typowy polityk.
- Nasi klienci oczekują dziś od nas jako agencji wsparcia i kreatywności. A że problem jest niebanalny, rozwiązanie musi być niestandardowe. Dziś tylko kampanie z kontekstem obecnej sytuacji mają sens. Standardowa komunikacja to trochę jak głos z innej baśniowej planety, która miesiąc temu przeszła do historii i pewnie już nigdy nie wróci - zaznacza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jakub Bierzyński, prezes OMD Polska.
Nadawcy, reklamodawcy, domy mediowe uzgodniły założenia nowego, jednoźródłowego badania, które ma objąć telewizję, internet oraz radio - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.
Wiele firm, w związku z epidemią wirusa COVID-19 i idącą za tym również niepewnością biznesową wprowadza zmiany w zaplanowanych wcześniej działaniach marketingowych. Część z nich przesuwa swoje kampanie na późniejsze miesiące, zmniejsza ich intensywność w jednych mediach (np. outdoor), a zwiększa w drugich (telewizja, internet). Nieliczni całkiem rezygnują z działań, co potwierdzają w rozmowach z Wirtualnemedia.pl przedstawiciele biur reklamy mediów. Swoje strategie zmodyfikowali m.in. Grupa Lotos, Carlsberg, Aviva, FCA Poland.
Telewizja Polsat, należąca do Cyfrowego Polsatu, złożyła ofertę przejęcia Grupy Interia.pl, którą na sprzedaż wystawiła Grupa Bauer Media.
Głównym prowadzącym w nowej stacji Biznes24 - obok Romana Młodkowskiego - będzie Marcin Dobrowolski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W zespole uruchamianego przez MWE Networks znajdą się również m.in. Filip Sokorski, Dorota Bielkowicz i Radosław Wróblewski.
W niedzielę na kanale najpopularniejszego polskiego youtubera Blowka ukazał się wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim. Wideo szybko stało się popularne w sieci i zdobyło ponad milion wyświetleń. Zdaniem ekspertów to znakomity ruch nie tylko pod kątem marketingu politycznego, ale i (może przede wszystkim) wyboru kanału i sposobu komunikacji z młodymi ludźmi w trudnym dla kraju czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Wskutek epidemii koronawirusa sprzedaż w należącym do Wirtualnej Polski serwisie Wakacje.pl praktycznie zamarła, dużo lepiej radzi sobie oferujące wycieczki krajowe Nocowanie.pl. - Kryzysy mają swoje zalety, bo w nich wszystko się urealnia. Można coś kupić w cenie rynkowej, a nie napompowanej, tak jak to było w zeszłym roku - mówi Wirtualnemedia.pl prezes WP Jacek Świderski.
Odwołane targi i konferencje mocno odbijają się na branży eventowej. Firmy tracą zlecenia i związane z nimi przychody. - Jeżeli kryzys potrwa kilka miesięcy, wizja masowych bankructw jest realnym scenariuszem - mówi nam Konrad Wielgórski, prezes Bespoke. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, we wtorek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz ma przedstawić rządowi propozycje pomocy dla branży turystycznej.
Czterech lat prezesury Jacka Kurskiego w Telewizji Polskiej nie można ocenić jednoznacznie negatywnie, było sporo pozytywów. Ściągnął do telewizji ogromne pieniądze, wzmocnił pion internetowy i doprowadził do wzrostu oglądalność niektórych stacji. Obszar informacyjno-publicystyczny jest natomiast skrajnie różnie oceniany przez ekspertów. - Sprowadził do TVP takie pieniądze, jakich naprawdę ta telewizja dawno nie widziała. To dowodzi jego sprawności, ale chyba raczej politycznej, niż menadżerskiej - komentuje Wirtualnemedia.pl Janusz Daszczyński, były prezes TVP.
Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w styczniu br. był „Fakt”. Prawie wszystkie tytuły w zestawieniu zanotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”. Zyskał tylko „Super Express” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.
Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w lutym br. były „Fakty” emitowane w TVN i TVN24 BiS. Największym wzrostem pochwalić się mogła „Panorama” pokazywana w TVP2 i TVP Info, a największy spadek odnotował „Teleexpress” TVP1 i TVP Info - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Koncern motoryzacyjny BMW wprowadza nowe logo. Firma pokazała je prezentując nowy koncepcyjny elektryczny model i4. Dzięki tej zmianie firma chce być postrzegana jako bardziej otwarta i dostępna.
W poniedziałek Kanał Sportowy zadebiutował premierą "Misji Futbol" w nowej odsłonie. Nowe medium sportowe zyskało ponad 100 tys. subskrypcji. Michał Pol mówi portalowi Wirtualnemedia.pl, że "wynik przeszedł jego najśmielsze oczekiwania", a eksperci uważają, że nowy projekt zabierze publiczność telewizyjnym programom publicystycznym.
Liderem oglądalności w lutym br. w 4+ była TVP1, a w grupie 16-49 na pierwsze miejsce awansował Polsat, który wyprzedził TVN. Największą widownię w zeszłym miesiącu zgromadziły serial „M jak miłość”, program „Sanatorium miłości” i dziennik „Fakty” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.