W maju 2015 roku na pozycję lidera oglądalności wśród programów informacyjnych awansował „Teleexpress”, który jako jedyny odnotował wzrost. Zaś najwięcej straciły „Fakty” nadawane w TVN.
Menedżerowie z branży reklamowej niechętnie komentują list otwarty dyrektora kreatywnego BBDO Warszawa Michała Nowosielskiego skierowany do Platformy Obywatelskiej. Za to część internautów i dziennikarzy ostro go krytykuje.
Apple wyprzedziło Google w rankingu najcenniejszych marek na świecie według Millward Brown. Wartość marki Facebook wzrosła w ciągu roku o 99 proc. Wszystkie 100 brandów z listy jest warte łącznie 3,3 bln dolarów, o 14 proc. więcej niż przed rokiem.
- Stojący przed dużym wyzwaniem wizjoner z żywym intelektem znający się na nowoczesnym biznesie, pod którego kierownictwem Onet przesunie się w stronę segmentu wideo - tak Aleksandra Kutelę na stanowisku CEO Grupy Onet oceniają dla Wirtualnemedia.pl eksperci branży internetowej.
W marcu 2015 roku większość tygodników opinii zanotowało spadki sprzedaży ogółem, a najwięcej straciło „Do Rzeczy”. Liderem zestawienia pozostał „Gość Niedzielny”.
Wielu internautów oburzonych zaangażowaniem Tomasza Karolaka w kampanię wyborczą Bronisława Komorowskiego i poniedziałkowym występem aktora w programie „Tomasz Lis na żywo” wyraża swoje niezadowolenie także na fanpage’u reklamowanej przez niego sieci Orange. - Poglądy polityczne i działania Tomasza Karolaka poza jego zobowiązaniami wobec Orange Polska są jego prywatną sprawą - tłumaczy firma.
Wprowadzone wiosną na antenę TVN seriale komediowe „Nie rób scen” oraz „Mąż czy nie mąż” znikną z anteny stacji z końcem maja br. Stacja nie planuje ich kontynuacji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Główną nagrodę w 13. edycji konkursu GrandFront na Prasową Okładkę Roku zdobył magazyn „National Geographic Polska”. Za najlepszą aplikację na urządzenia mobilne uznano aplikację „Kukbuka”.
W tegorocznym Polskim Konkursie Reklamy KTR nie przyznano Grand Prix, natomiast złoto w kategorii Kampania przyznano za akcje „Photos for Life”, „Smutny autobus” i „Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym”. Agencją roku została DDB & tribal, reklamodawcą - nc+, a firmami produkcyjnymi - OTO Film, Platige Image i Studio Orka.
W tegorocznym konkursie Innovation Award 2015 nagrody Grand Prix otrzymały agencje Gong za kampanię ,,Zwrotka Żywca” i Isobar Polska za akcję „Photos for Life”. Firmą roku uznano Estimote, człowiekiem roku - Rafał Brzoska, wydarzeniem roku - akcja „#jedzjabłka” wymyślona przez „Puls Biznesu”.
Udostępnione właśnie przez Facebooka narzędzie Instant Articles, umożliwiające wydawcom publikowanie całych tekstów na portalu i zarabianie z emitowanych przy nich reklam, jest ciekawą propozycją, pozwalającą pozyskać nowych odbiorców, ale odzwyczajającą też ich od odwiedzania serwisów tworzących treści - oceniają dla Wirtualnemedia.pl przedstawiciele „Gazety Wyborczej” i „Dziennika Gazety Prawnej”.
Planowane przez KRRiT ograniczenie reklam w mediach publicznych przyniesie korzyści wszystkim nadawcom komercyjnym, mniejsza podaż spowoduje z jednej strony wzrost cen reklam, ostatecznie może jednak poprawić rynek pod tym kątem, a dla mniejszych reklamodawców może oznaczać konieczność całkowitej rezygnacji z reklamy telewizyjnej - oceniają dla Wirtualnemedia.pl Marek Wochna, Maciej Kita, Szymon Śliwiński i Tomasz Ramza.
Wirtualna Polska Holding po debiucie giełdowym zapowiada wydanie w br. ok. 70 mln zł na kolejne przejęcia, z których pierwsze mają być ogłoszone w najbliższych tygodniach. Firma chce znów być liderem zasięgowym wśród polskich wydawców internetowych, ale nie jest to jej priorytetem przy akwizycjach.
W marcu br. prawie wszystkie dzienniki ogólnopolskie zanotowały spadki średniej sprzedaży ogółem. Najwięcej - kolejny miesiąc z rzędu - stracił „Przegląd Sportowy”. Wzrost sprzedaży zanotował jedynie „Parkiet”.
Zachowanie rzecznika PiS Marcina Mastalerka w programie TVP Info na pewno nie było przypadkowe i jasno demonstrowało sprzeciw partii. Nie było ani eleganckie, ani honorowe. Trudno mówić tu o profesjonalizmie, jednak w kontekście kampanii wyborczej takie zachowanie może mieć sens - komentują dla Wirtualnemedia.pl Sebastian Hejnowski, Rafał Czechowski i Joanna Pruszyńska-Witkowska.
W lutym NK.pl miała 2,79 mln użytkowników, 464,3 mln odsłon, a każdy odwiedzających korzystał z niej średnio przez 6 godzin i 9:59 minuty. Serwis systematycznie traci użytkowników, natomiast ci, którzy zostali, spędzają na nim więcej czasu niż w przypadku innych polskich serwisów społecznościowych.
Organizacje równościowe napisały list otwarty do kierownictwa RMF FM w sprawie wywiadu dziennikarza Bogdana Zalewskiego z autorem książki „Homo terror” Leszkiem Szymowskim. Autorzy listu zarzucają rozgłośni m.in. przyzwalanie na mowę nienawiści. - Szanujemy poglądy wszystkich ludzi. Zalewski nie złamał prawa - odpowiada RMF FM.
Tylko o stanowisko prezesa Telewizji Polskiej starają się w konkursie m.in. Juliusz Braun, Janusz Daszczyński i Robert Kozak. Z kolei Agnieszka Odorowicz, Jacek Weksler i Piotr Gaweł kandydują zarówno na funkcję prezesa, jak i członka zarządu.
Agencja reklamowa DSK, która pracuje ze sztabem wyborczym Magdaleny Ogórek przy jej kampanii wyborczej, nie chce komentować opinii na temat jej jakości. - Nie należy to do zadań agencji - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jacek Domański, dyrektor zarządzający DSK.
Gra na sentymentach do lat 90., zabawa formą oraz przypomnienie niegdysiejszych gwiazd i wydarzeń to fajne paliwo do komunikacji - mówią jedni. Zdaniem innych bazowanie na przeszłości nie ma żadnego sensu, szczególnie w kategorii piwa, gdzie każde przedsięwzięcie oparte na znanej marce musi być na nowo wymyślone. Powrót piwa EB do sprzedaży i jego komunikację marketingową komentują dla Wirtualnemedia.pl Ewa Sieńkowska, Jan Sikora, Robert Sosnowski i Jakub Załuska.