Dobre decyzje. Przecież, żeby napisać dobry reportaż potrzeba zatrudnić dziennikarza. Ten musi gdzieś pojechać, więc potrzeba paliwa do samochodu. Jest oczywiście sprawa pensji. Więc jeśli ktoś uparcie twierdzi ,ze wartościowe materiały mogą być za darmo niech mi powie kto to sfinansuje skoro reklamy nie wystarczą?
sg2010-04-30 21:01
00
ej ej, ale nie zapominajmy ze te serwisy zyja z bardzo czesto denerwujacych reklam typu "dzwiękowe", albo takie, które otwierają się na pełne ekrany. Zajrzyjcie do cenników portali za takie usługi. To jest gruba kasiora, a wprowadzanie płatnego kontentu to w naszym kraju strzelenie sobie prosto w głowę, nie w kolano... Polsza to nie Amerika, sorry. 100zł za 10Mbps internet to przeciętna cena internetu, nie wspominając o miejscach, gdzie monopol ma nadal Telekompromitacja i nie ma tańszych alternatyw, a do tego miałbym płacić za newsy, które mogę obejrzeć w TV, usłyszeć w Radiu? Powtórzę się. Portale biją kokosy na wyświetlaniu reklam, nie zatrudniają dziennikarzy na etaty, tylko dają groszowe umowy o dzieło. Wypierdzielać mi z opłatami za artykuły! o!
karol2010-05-01 23:41
00
@Q nie do końca się zgadzam. kopiowanie jest wyjatkowo sporadyczne. Cytowanie czestsze. Nie bierzesz pod uwage jednak najwazniejszego - czyli powolania sie na zrodlo. Sam prowadze maly portal informacyjny. Pracuje w nim 5 dziennikarzy. Bardzo czesto pisza swoje artykuly i wiadomosci na tematy pojawiajace sie w mediach. Po prostu powoluja sie na zrodlo, ale tekst jest absolutnie unikalny - opatrzony ich wlasna wiedza w temacie, komentarzem itp. Dla mnie po wprowadzeniu oplat nic sie zmieni na gorsze. Bedzie na lepsze. Wykupie im dostep do najlepszych serwisow informacyjnych i nadal beda mieli swiezutkie niusy ;) Wprowadzenie oplat za tresc dobitnie podkresla brak kreatywnosci ludzi pracujacych w koncernach medialnych w sferze "jak zarobic na serwisie?" Co do jakosci tekstow gdyby chcial ktos dyskutowac... Prosze bez szalenstw ;) Ogolnie publikacje pojawiace sie na polskich portalach sa tak miernej jakosci, ze nie trudno z tym konkurowac. Poza tym... prosze zwrocic uwage na fakt, ze czas pism drukowanych sie konczy. Skoro wiec serwisy typu gazeta.pl czy rp.pl zamkna swoje unikalne tresci to czym przyciagna ruch?? Reklama outdoorową? ;) Wiem, ze spory procent ruchu na tych portalach to nie ruch z wyszukiwarek ale wejscia typein, niemniej jednak to bedzie topniec. I bardzo dobrze, bo to otwiera drzwi do pozyskania wiekszego ruchu mniejszym wydawnictwom, ktore moze sie okazac ze beda mialy duzo lepsze pomysly na to co z nim zrobic zeby zarobic ;)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Wydawcy zamykają bezpłatny dostęp do treści
KOMENTOWANEGO ARTYKUŁU
KOMENTARZE (39)
WASZE KOMENTARZE
Dobre decyzje. Przecież, żeby napisać dobry reportaż potrzeba zatrudnić dziennikarza. Ten musi gdzieś pojechać, więc potrzeba paliwa do samochodu. Jest oczywiście sprawa pensji. Więc jeśli ktoś uparcie twierdzi ,ze wartościowe materiały mogą być za darmo niech mi powie kto to sfinansuje skoro reklamy nie wystarczą?
ej ej, ale nie zapominajmy ze te serwisy zyja z bardzo czesto denerwujacych reklam typu "dzwiękowe", albo takie, które otwierają się na pełne ekrany.
Zajrzyjcie do cenników portali za takie usługi. To jest gruba kasiora, a wprowadzanie płatnego kontentu to w naszym kraju strzelenie sobie prosto w głowę, nie w kolano... Polsza to nie Amerika, sorry. 100zł za 10Mbps internet to przeciętna cena internetu, nie wspominając o miejscach, gdzie monopol ma nadal Telekompromitacja i nie ma tańszych alternatyw, a do tego miałbym płacić za newsy, które mogę obejrzeć w TV, usłyszeć w Radiu? Powtórzę się. Portale biją kokosy na wyświetlaniu reklam, nie zatrudniają dziennikarzy na etaty, tylko dają groszowe umowy o dzieło. Wypierdzielać mi z opłatami za artykuły! o!
@Q
nie do końca się zgadzam. kopiowanie jest wyjatkowo sporadyczne. Cytowanie czestsze. Nie bierzesz pod uwage jednak najwazniejszego - czyli powolania sie na zrodlo. Sam prowadze maly portal informacyjny. Pracuje w nim 5 dziennikarzy. Bardzo czesto pisza swoje artykuly i wiadomosci na tematy pojawiajace sie w mediach. Po prostu powoluja sie na zrodlo, ale tekst jest absolutnie unikalny - opatrzony ich wlasna wiedza w temacie, komentarzem itp.
Dla mnie po wprowadzeniu oplat nic sie zmieni na gorsze. Bedzie na lepsze. Wykupie im dostep do najlepszych serwisow informacyjnych i nadal beda mieli swiezutkie niusy ;)
Wprowadzenie oplat za tresc dobitnie podkresla brak kreatywnosci ludzi pracujacych w koncernach medialnych w sferze "jak zarobic na serwisie?"
Co do jakosci tekstow gdyby chcial ktos dyskutowac... Prosze bez szalenstw ;) Ogolnie publikacje pojawiace sie na polskich portalach sa tak miernej jakosci, ze nie trudno z tym konkurowac.
Poza tym... prosze zwrocic uwage na fakt, ze czas pism drukowanych sie konczy. Skoro wiec serwisy typu gazeta.pl czy rp.pl zamkna swoje unikalne tresci to czym przyciagna ruch?? Reklama outdoorową? ;) Wiem, ze spory procent ruchu na tych portalach to nie ruch z wyszukiwarek ale wejscia typein, niemniej jednak to bedzie topniec. I bardzo dobrze, bo to otwiera drzwi do pozyskania wiekszego ruchu mniejszym wydawnictwom, ktore moze sie okazac ze beda mialy duzo lepsze pomysly na to co z nim zrobic zeby zarobic ;)