Biznes2017-12-11
8

Wprowadzenie w Unii Europejskiej praw pokrewnych jest potrzebne, bez nich internet wydrenuje tradycyjnych wydawców

KOMENTARZE (8)

WASZE KOMENTARZE

Z perspektywy wydawcy nie ma znaczenia czy czytelnik wejdzie do artykułu przez stronę główną czy bezpośredni link. Ważne, żeby wszedł na stronę pierwotnej publikacji.
W tym kontekście rola wyszukiwarki jest nie do przecenienia, bowiem bez niej, nie wszedłby wcale.

A zanim wydawcy zaczną się domagać nowych praw niech skutecznie egzekwują te posiadane.
To powinno wystarczyć do zbudowania zrównoważonego rynku.

aZaliż2017-12-11 06:37
00

Niech sai zaczną przestregać prawa zamiast zatrudniać na śmieciówkach płacąc "wycena po wykonaniu pracy" i "co łaska", nie podpisując umów, zmuszać do śmieciówek choć powinna być umowa o pracę. Żałosne.

Kadrowy2017-12-11 08:04
00

wystarczy egzekwować istniejące prawo. W nim jest jasno napisane kto jest właścicielem treści - autor lub zleceniodawca. Żaden "agregator treści" nie jest właścicielem treści, ponieważ jej nie stworzył, ani nie zlecił jej stworzenia. Gdyby twórcy treści zaczęli w końcu porządnie, solidarnie i masowo podawać do sądu wyszukiwarki i agregatory treści oraz żądać odszkodowań plus usunięcia "siebie" z wyszukiwarek i agregatów, bo to oni są właścicielami treści i jedyni maja prawo decydować gdzie są dostępni (pospolita swoboda działalności gospodarczej) to wujek g sporo straciłby na wartości i zasięgu, że nie wspomnę o agregatorach-pijawkach padających jedna za drugą lub ewentualnie generujących spore straty. W zamian mogliby utworzyć własna wyszukiwarkę, na własnych zasadach i zacząć promować chociażby na własnych witrynach. Biedni nie są, stać ich na taką inwestycję.

a2017-12-11 11:24
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas