"Próbując plasować się w centralnej Europie Polska wypada dość słabo ze względu na procent odbiorców usług streamingowych, wciąż hołdujemy tradycji i na naszym rynku w ciągu przynajmniej najbliższych 2-3 lat pozycja telewizji nie jest zbytnio zagrożona, mimo zapowiedzi wejścia na rynek kolejnych globalnych graczy VOD - zauważa Troszczyńska." WTF???
Kto to jest?2022-04-08 13:01
00
Ile jest w darmowym okresie próbnym? Co miesiąc zakłądanych na inny e–mail? Tak robią pozerzy antyPiSowcy.
gdybyś chociaż odrobinę znał temat to byś nie pisał(a) takich bzdur - do konta jest przypisana przede wszystkim karta kredytowa (nawet do darmowego okresu próbnego) żeby takie cwaniactwo ukrócić więc zanim coś napiszesz to poznaj temat - będzie lepiej dla ciebie i czytelników.
i tak i nie2022-04-08 13:03
00
Niestety artykuł chaotyczny. Pomieszanie z poplątaniem chyba po to aby "bronić" z góry ustaloną tezę. Różne dane, różne okresy, różne jednostki. Mylenie ludzi z gospodarstwami domowymi. Czy jeśli w Polsce jest 40 mln ludzi to ma być 40 mln subskrypcji? Wcale nie jest tak źle z rynkiem streamingu w Polsce, bo przede wszystkim należy analizować dynamikę i potencjał rynku a obecna sytuacja jest wynikiem następujących elementów: - późne wejście potentatów streamingowych do Polski (wciąż wielu nieobecnych) - w USA jest kilkadziesiąt serwisów VOD i kilkanaście SVOD (pomijam mniejsze, niszowe), a w Polsce kilkanaście VOD i kilka SVOD - w przeciwieństwie np. do Skandynawii (wiele osób samotnych, rozwiedzionych), w Polsce więcej jest osób w gospodarstwie domowym - ceny usług niewiele się różnią od Europejskich przy niższych dochodach Można zrobić fajny raport na temat rynku VOD na Świecie (są takie raporty) ale trzeba się trochę przyłożyć, a nie pisać głupoty razem ze "specjalistami" powielającymi kalki myślowe.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
6 mln kont serwisów streamingowych w Polsce. „Jesteśmy rynkiem wschodzącym”
KOMENTOWANEGO ARTYKUŁU
KOMENTARZE (11)
WASZE KOMENTARZE
"Próbując plasować się w centralnej Europie Polska wypada dość słabo ze względu na procent odbiorców usług streamingowych, wciąż hołdujemy tradycji i na naszym rynku w ciągu przynajmniej najbliższych 2-3 lat pozycja telewizji nie jest zbytnio zagrożona, mimo zapowiedzi wejścia na rynek kolejnych globalnych graczy VOD - zauważa Troszczyńska."
WTF???
gdybyś chociaż odrobinę znał temat to byś nie pisał(a) takich bzdur - do konta jest przypisana przede wszystkim karta kredytowa (nawet do darmowego okresu próbnego) żeby takie cwaniactwo ukrócić więc zanim coś napiszesz to poznaj temat - będzie lepiej dla ciebie i czytelników.
Niestety artykuł chaotyczny. Pomieszanie z poplątaniem chyba po to aby "bronić" z góry ustaloną tezę.
Różne dane, różne okresy, różne jednostki. Mylenie ludzi z gospodarstwami domowymi. Czy jeśli w Polsce jest 40 mln ludzi to ma być 40 mln subskrypcji? Wcale nie jest tak źle z rynkiem streamingu w Polsce, bo przede wszystkim należy analizować dynamikę i potencjał rynku a obecna sytuacja jest wynikiem następujących elementów:
- późne wejście potentatów streamingowych do Polski (wciąż wielu nieobecnych)
- w USA jest kilkadziesiąt serwisów VOD i kilkanaście SVOD (pomijam mniejsze, niszowe), a w Polsce kilkanaście VOD i kilka SVOD
- w przeciwieństwie np. do Skandynawii (wiele osób samotnych, rozwiedzionych), w Polsce więcej jest osób w gospodarstwie domowym
- ceny usług niewiele się różnią od Europejskich przy niższych dochodach
Można zrobić fajny raport na temat rynku VOD na Świecie (są takie raporty) ale trzeba się trochę przyłożyć, a nie pisać głupoty razem ze "specjalistami" powielającymi kalki myślowe.