Reklama2018-02-12
28

Uchwała krajobrazowa Gdańska dzieli miasto na 8 stref, nie będzie reklam na budynkach z oknami

KOMENTARZE (28)

WASZE KOMENTARZE

Poza tym Gdańsk (dane 2016) liczy 463 754 mieszkańców, a aglomeracja 1 080 700 mieszkańców. Tworzenie prawa na podstawie ankiety wypełnionej przez 5, 5 tysiąca ludzi, zakrawa na rządy mikromniejszości.


Podobne ustawy przygotowały również rady miast Sopot i Gdynia. Czekają na rozstrzygnięcie spraw sądowych przeciwko podobnym ustawom prowadzonych w innych miastach. Wystarczy jechać na zachód, aby sprawdzić, jak wygląda to tam. Jest mniej reklam a na szybach okien albo fasadach budynków czasami nie ma żadnych reklam.

Dzisiaj marki buduje się inaczej. Sklepy powinny wyglądać jak sklep firmy Appe przy Fifth Avenue w Nowym Yorku. Tylko jedno duże nagryzione jabłko i same szkło. W Polsce obkleja się okna i fasady, zagranicą pokazuje załomocą oświetlenia co jest we wewnątrz. Ciekawe dlaczego w centrach handlowych są wielkie okna i widać co dzieje się w środku a sklepy przyuliczne są całkiem obklejone?

M/V/O2018-02-12 00:55
00

Dzięki reklamie zewnętrznej matołku, w wielu miastach masz nowe wiaty przystankowe.
Ten przeżytek finansuje więc to, na co miasta nie mają pieniędzy lub nie chcą wydać pieniędzy.


No właśnie, zamiast obklejać domy, można zrobić coś dla mieszkańców. Czy z ustawy wynika, że wszystkie wiaty będą przebudowane na bezreklamowe? Znam jeszcze wiele przystanków bez wiat, czyli branża reklamowa mam pole do popisu. Dodatkowo na wielu przystankach metra zagranicą są ekrany wyświetlające reklamy, wiadomości i informacje o transporcie publicznym, w metrze jest telewizja z reklamą i wiadomościami. Jest jeszcze wiele możliwości niewykorzystywanych w Polsce. Dlaczego nie ma na windach dowożących do peronów ekranów z reklamami? Może dla tego, że nie ma wind?

M/V/O2018-02-12 01:03
00

Dzisiaj marki buduje się inaczej. Sklepy powinny wyglądać jak sklep firmy Appe przy Fifth Avenue w Nowym Yorku.

Nie chodzi o to jak się buduje i jak coś powinno wyglądać. Chodzi o to, czy władza ma prawo wprowadzać obostrzenia tak daleko idące.
Wyroki sądowe unieważniające kodeksy krajobrazowe, pokazują, że niekoniecznie.

aZaliż2018-02-12 03:45
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas