Radio2022-01-30
78

Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej

KOMENTARZE (78)

WASZE KOMENTARZE

Aż nie chce się wierzyć, że coś, o co inni nadawcy się biją i nie mogą doczekać latami, czyli częstotliwość FM i koncesja, fundacja oddaje walkowerem. "Szczególne dobro", jak określa to KRRiT.

Ciekawe co teraz zrobi zwłaszcza Grupa RMF która była w trakcie fuzji Radiofonii z Radiem Gra oraz Radiem 90 i Radiem Jura. Nie wykluczałbym bowiem ich startu (jako RMF City lub Radio Gra Kraków) w nowym konkursie koncesyjnym na który to z tego co już wiem są chęci po konkurencyjnej stronie mogącej stworzyć lokalne radio dla Krakowa.

Poland2022-02-02 21:06
00

Dobra, ale jakies nazwiska ludzi z radiofonii, ktorzy zrobili kariery w mediach? Bo ja nie kojarze nikogo, kariery a nie wyglupy typu teraz loteria a potem muzyka z playlisty

Chociażby Jacek Tomkowicz, Mateusz Oprychał i Ola Filipek z RMF FM, Justyna Borycka z RMF Maxxx czy Kasia Wipk z Radia Złote Przeboje.

Poland2022-02-02 21:11
00

Moim zdaniem to właśnie rozgłośnie uczelni są przyczyną upadku Radiofonii. Nie da się bowiem finansować obu projektów radiowych.

Nie można porównywać tych dwóch rzeczy. Internetowe radia studenckie na uczelniach to często inicjatywy oddolne, a nie pomysły rektorów. To studenci domagali się w końcu miejsca, w którym mogliby realizować swoje pasje. Często budżet na takie rzeczy znajduje się na szarym końcu i jest obcinany w pierwszej kolejności. Za nadawanie w internecie nie trzeba też praktycznie płacić, więc funkcjonowanie takiego radia to dla uczelni maksymalnie kilka tysięcy złotych rocznie.

To może by tak obciąć pensyjki rektorom o zbędną część i przeznaczyć na radio? Byłoby sprawiedliwie.

Poland2022-02-02 21:14
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas