Technologię DAB + rozwija tylko polskie radio. Zainwestowali pieniądze więc nie mogą się wycofać. To zrozumiałe. Firmy dostarczające sprzęt też prą na DAB bo chcą zarobić. Silne lobby robi swoje. Tymczasem pozostali są już w Internecie i nikomu ten DAB po drodze.
Sluchacz2019-01-21 08:50
00
Na DVB-T2 poczekamy z 10 lat, niedawno wymieniliśmy telewizory z kineskopowych na płaskie dvb-t i zanim one padną, to jeszcze parę lat upłynie zanim zaczniemy myśleć o nowym odbiorniku. Z cyfrową emisją DAB+ jest trochę inaczej. Pierwsze DAB+ i stała emisja jest od 2013 roku, ale co z tego jeśli brak jest jakichkolwiek informacji na antenach Polskiego Radia. Na stronach internetowych PR jest zakładka z błędnymi częstotliwościami (stare nieaktualne dane) DAB+. (brak aktualizacji) Jeśli Polskie Radio Dzieciom w autopromocjach używa "aby słuchać należy pobrać apkę na telefon" -nie ma nic o DAB+. 5 lat a ludzie dalej nic nie wiedzą np że jest Radio Chopin, że jest stacja dla dzieci - no bo skąd ?
K.2019-01-21 09:00
00
Na stronie Czwórki https://www.polskieradio.pl/10,Czworka/5496,Jak-nas-sluchac cytat: "Jak można słuchać Czwórki? 1. W Internecie na stronie czworka.online 2. W smartfonach po ściągnięciu darmowej, dostępnej na wszystkich platformach aplikacji „Player Polskie Radio” dopiero na samym końcu poz 3. "W cyfrowych radioodbiornikach odbierających sygnał DAB+ po wpisaniu do menu nazwy stacji – „Czwórka” koniec cytatu poz 3 powinna być jako pierwsza a dopiero jako alternatywa mobilne możliwości odbioru.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Przewodniczący KRRiT: Przyszłość radia będzie albo cyfrowa, albo żadna
KOMENTOWANEGO ARTYKUŁU
KOMENTARZE (30)
WASZE KOMENTARZE
Technologię DAB + rozwija tylko polskie radio. Zainwestowali pieniądze więc nie mogą się wycofać. To zrozumiałe. Firmy dostarczające sprzęt też prą na DAB bo chcą zarobić. Silne lobby robi swoje. Tymczasem pozostali są już w Internecie i nikomu ten DAB po drodze.
Na DVB-T2 poczekamy z 10 lat, niedawno wymieniliśmy telewizory z kineskopowych na płaskie dvb-t i zanim one padną, to jeszcze parę lat upłynie zanim zaczniemy myśleć o nowym odbiorniku.
Z cyfrową emisją DAB+ jest trochę inaczej.
Pierwsze DAB+ i stała emisja jest od 2013 roku, ale co z tego jeśli brak jest jakichkolwiek informacji na antenach Polskiego Radia.
Na stronach internetowych PR jest zakładka z błędnymi częstotliwościami (stare nieaktualne dane) DAB+. (brak aktualizacji)
Jeśli Polskie Radio Dzieciom w autopromocjach używa "aby słuchać należy pobrać apkę na telefon" -nie ma nic o DAB+.
5 lat a ludzie dalej nic nie wiedzą np że jest Radio Chopin, że jest stacja dla dzieci - no bo skąd ?
Na stronie Czwórki
https://www.polskieradio.pl/10,Czworka/5496,Jak-nas-sluchac
cytat:
"Jak można słuchać Czwórki?
1. W Internecie na stronie czworka.online
2. W smartfonach po ściągnięciu darmowej, dostępnej na wszystkich platformach aplikacji „Player Polskie Radio”
dopiero na samym końcu poz 3.
"W cyfrowych radioodbiornikach odbierających sygnał DAB+ po wpisaniu do menu nazwy stacji – „Czwórka”
koniec cytatu
poz 3 powinna być jako pierwsza a dopiero jako alternatywa mobilne możliwości odbioru.