Radio2021-07-29
55

Polskie Radio zwiększy obecność w DAB+. „Nadawcy komercyjni blokują cyfryzację”

KOMENTARZE (55)

WASZE KOMENTARZE

Ja się nie dziwię komercyjnym nadawcom że nie chcą DAB+, a cyfryzację prowadzą w internecie. To internet jest tą siecią, gdzie sygnał dotrze do większej ilości ludzi. Co do konkurencji - w internecie takie eremefy mają jeszcze większą, a słuchacz ma więcej do wyboru, nawet w innych krajów. Do tego radio internetowe jest wszędzie, gdzie jest internet mobilny dobrej jakości. A DAB+ się urywa w trasie i od nowa trzeba skanować stacje. Nie ma tego problemu w internetówce - po ponownym połączeniu z siecią GSM odtwarzanie się wznawia, czasami od momentu gdzie zostało przerwane. Jak Polskie Radio chce inwestować w drogi DAB to proszę bardzo, ja nie kupię odbiornika na tą technologię.

WinExpert2021-07-30 15:39
00

Jak Polskie Radio chce inwestować w drogi DAB to proszę bardzo, ja nie kupię odbiornika na tą technologię.

Ale rozumiesz, że Polskie Radio inwestuje w to nasze (w tym twoje) pieniądze? Nadal nie masz nic przeciwko?

332021-07-30 17:16
00

Kolejność powinna być taka:
1. Uruchomienie DAB+ w całej Polsce.
2. Wyłączenie FM
3. Wynalezienie i stopniowe uruchomienie nowego cyfrowego systemu radiowego (roboczo nazwę "DAB++") w dawnym paśmie FM (88-108).

Nowy standard cyfrowy dla radia naziemnego już można wprowadzić. Jednak raczej nie powstanie, bo ci, co tłuką kasę na DAB+, wiedzą, nie nie tylko ten system, a i jakikolwiek inny, to już trup. Tak jak tradycyjne radio naziemne. Poza tym wprowadzenie nowego standardu, oznacza, że miliony sprzedanych odbiorników DAB+ w całej Europie, pójdą na śmietnik. Wymuszanie prawne wyposażania odbiorników w DAB+ ma tylko celu wyciśnięcie jak największej kasy z tego systemu, zanim zdechnie.

Limity transferów związane z radiem internetowym są problemem tylko chyba w Polsce. Ale i tu, po upowszechnieniu sieci 5G, za kilka lat ten problem przestanie istnieć.

Spokojnie, nic od razu. Najpierw rozpowszechni się DAB+, potem wyłączy FM, a potem dopiero włączamy nowy "DAB++" na starym paśmie. A radia co jakiś czas trzeba wymieniać tak jak telewizory i nikt nie robi z tego problemu. Widzę w przyszłości jednoczesne funkcjonowanie obu pasm radiowych (współczesny DAB i stare 88-108 MHz) tylko dla radia cyfrowego.

voip2021-07-30 18:28
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas