Radio2016-06-10
45

KRRiT zgodziła się na zastąpienie Czwórki przez Polskie Radio 24

KOMENTARZE (45)

WASZE KOMENTARZE

Czyli łamiemy prawo, bo koncesja była wydana na stację o określonym profilu, a nie na slot nr 4 dla PR.
Taka zmiana zwłaszcza na FMie, gdzie brakuje częstotliwości wymaga po prostu rozpisania konkursu który może również wygrać komercja. Państwówkę należy zwijać, a nie rozwijać , zanim zawoła o kasę - nie ma żadnych racjonalnych powodów, aby PR miało na FMie 4 sloty, a TVP dostawała kolejne miejsca na multipleksach, powiem więcej - komercja przynajmniej zapłaciłaby za koncesje , a państwówka za nic nie płaci, bo trudno nazwać płaceniem jak ktoś na zapłacenie dostaje kasę.



Chyba jednak się mylisz - Czwórka nadaje nie na podstawie koncesji, a na mocy ustawy o radiofonii i telewizji, ergo - zmiana profilu stacji nie wymaga zgody KRRiT


I rozumiem na podstawie tej ustawy TVP też sobie dostaje kolejne miejsca , teraz na mux 8 aby mnożyć koszty i wołać kasę? Nie masz racji dlatego kiedy tę ustawę uchwalono to czwórka była jeszcze radiem Bis na falach średnich, potem chwilowo na długich, a potem zaczęły się kombinacje zresztą niezgodne z prawem jak kolejny program nadawcy publicznego bez konkursu koncesyjnego wcisnąć na zatłoczony FM. Nadawca państwowy, a nie żaden publiczny jak to się mylnie określa po prostu uważa, że jemu się należy i od zawsze kpi z prawa i wchodzi sobie tylnymi drzwiami. OK - chcecie program informacyjny - to kładziecie na szalę częstotliwości i ryzykujecie postępowanie konkursowe - kto zapytał, czy komercyjni nadawcy np. nie chcą utworzyć takiego programu.


Ale tu nie mówimy o tym jak powinno być, a jak jest. Polecam lekturę ustawy medialnej


Art. 26 pkt. 6. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w porozumieniu z Przewodniczącym Krajowej Rady, zapewnia dla spółek tworzących i rozpowszechniających:

2) ogólnokrajowe programy radiowe – częstotliwości niezbędne do pokrycia kraju zasięgiem odbioru programu pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego oraz częstotliwości niezbędne do rozpowszechniania programów radiowych dla odbiorców za granicą;

Art. 33 pkt. 1. Rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych, z wyjątkiem programów publicznej radiofonii i telewizji, wymaga uzyskania koncesji.

co do telewizji - to się nie wypowiadam


Z tym. że takie częstotliwości były i są PR1- fale długie, PR4 -średnie, PR2 i PR3 - FM, to, że nadawca wymyślił sobie, że wszystko przeniesie na UKF to powinien to być jego problem. Sorry ale ta ustawa jest kpiną tak jak każda następna, która ma w tym oparcie. I na koniec - skoro jest napisane programu czwartego to nie oznacza to programu informacyjnego PR 24 - po prostu zgodnie z literą tej ułomnej ustawy program 4 nie może zmienić nazwy - musi zmienić się w informacyjny i nie może być sytuacji, że PR4 jest sobie gdzieś w necie a w radiu jest zamiast niego PR24, bo to będzie niezgodne nawet z tą ustawą.

gość2016-06-10 12:05
00

Czwarty w ustawie jest napisany małą literą, jest to liczebnik porządkowy, a nie nazwa własna

gość 22016-06-10 12:15
00

Jak to leciało? "Sorry ziomale"?

kropek (przygarnij go)2016-06-10 16:37
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas