Radio2024-07-29
43

Szef KRRiT nie chce wyłączenia FM na rzecz DAB+. „Zagrożenie wojenne”

KOMENTARZE (43)

WASZE KOMENTARZE

Podobne leśne dziadki zalecały niedawno konieczność odbioru w każdym odbiorniku fal długich, bo tylko takie radio ze swojej młodości pamiętali.
Tylko, że w tamtym przypadku długie fale broniły się zasięgiem, a FM jakością dźwięku. W przypadku DAB+ na minus jest tak i zasięg jak i tragiczna jakość w dźwięku w gęsto upakowanych multipleksach.

Fm i jakość dźwięku????? i wycięte wysokie tony....bo rds musi iść... .to już wolę DAB. Jak mam słuchać tych samych stacji na Fm to wolę w Dab-ie

Wycięte to są dźwięki w DAB-ie, bo stosowana jest kompresja stratna i to bardzo stratna.

Galileusz2024-07-29 16:42
41

w irlandii DAB wylaczono, mimo ze odbiorniki mozna bylo i dalej mozna kupic. W czym problem aby oba pasma istanly i nadawca sam decydowal jak bedzie nadawal?

Żaden problem. Ale cwaniacy w korporacjach liczą na większe zyski, jeśli UKF FM zostanie zlikwidowany.

Galileusz2024-07-29 16:45
10

Podobne leśne dziadki zalecały niedawno konieczność odbioru w każdym odbiorniku fal długich, bo tylko takie radio ze swojej młodości pamiętali.

I to by miało sens na wypadek jakiegoś stanu wyjątkowego. W sytuacji kryzysowej łatwiej jest ogarnąć dosył i zasilanie do jednego nadajnika plus nadajnik rezerwowy niż panować nad całą siecią nadajników FM. Fale długie wydają się archaiczne, ale powinny być utrzymywane natomiast jeśli chodzi o zagranicę emisja powinna odbywać się na falach krótkich z wielu przyczyn, każde szanujące się państwo prowadzi tam emisję.

gość2024-07-29 17:01
50
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas