Radio2023-10-30
76

Rada Mediów Narodowych ostrzega opozycję przed zmianami w TVP i Polskim Radiu. „To nosi znamiona groźby”

KOMENTARZE (76)

WASZE KOMENTARZE

Czabański, buda, kmiocie.

nd2023-10-27 17:18
00

TVP to spółka akcyjna a postawienie w stan likwidacji można ale gdyby była niewypłacalna tzn. byłaby bankrutem więc jeżeli ktoś ma minimalne pojęcie o prawie spółek to już go boli brzuch ze śmiechu. Uchwałą sejmową to też można tylko wyrazić jakiś pogląd a nie podejmować prawnie wiążące decyzje. Matczak - weź i napisz im coś rozsądnego bo się kompromitują.

Właściciel (w tym przypadku skarb państwa) ma prawo w każdej chwili zamknąć swoją działalność. Istnienie mediów publicznych jest prawnie zagwarantowane, ale nikt nie mówi, że musi to być obecna TVP.
Warto uczyć się całe życie: Ogłoszenie upadłości spółki następuje na podstawie ustawy Prawo upadłościowe, jeśli spółka stała się niewypłacalna. Niewypłacalność zachodzi wówczas, gdy spółka nie wykonuje swoich wymagalnych zobowiązań oraz gdy je co prawda wykonuje, ale przekraczają one wartość majątku spółki. Warto jednak pamiętać, że samo złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości nie powoduje automatycznie jej ogłoszenia. Sąd obligatoryjnie oddala wniosek, jeżeli majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania lub wystarcza jedynie na zaspokojenie tych kosztów. Sąd może oddalić wniosek, gdy ustali, że majątek dłużnika obciąża hipoteka, zastaw, zastaw rejestrowy, zastaw skarbowy lub hipoteka morska w takim stopniu, że pozostały jego majątek nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania.

fgh2023-10-27 17:23
00

Ogłoszenie upadłości spółki następuje na podstawie ustawy Prawo upadłościowe, jeśli spółka stała się niewypłacalna. Niewypłacalność zachodzi wówczas, gdy spółka nie wykonuje swoich wymagalnych zobowiązań oraz gdy je co prawda wykonuje, ale przekraczają one wartość majątku spółki. Warto jednak pamiętać, że samo złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości nie powoduje automatycznie jej ogłoszenia. Sąd obligatoryjnie oddala wniosek, jeżeli majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania lub wystarcza jedynie na zaspokojenie tych kosztów. Sąd może oddalić wniosek, gdy ustali, że majątek dłużnika obciąża hipoteka, zastaw, zastaw rejestrowy, zastaw skarbowy lub hipoteka morska w takim stopniu, że pozostały jego majątek nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania.

fgh2023-10-27 17:25
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas