"Trzecią część ukrył w piwnicy u swojego ojca Mirosław Panufnik - kierownik amplifikatorni (studia emisyjnego) Polskiego Radia i brat słynnego kompozytora Andrzeja Panufnika. Do dzisiaj partia ta nie została odnaleziona". Ale co się stało? Budynek przetrwał wojnę? Ojciec nie pamiętał, gdzie schował? Nie dożył końca wojny? Ciągle przeszukują tę piwnicę? Najciekawszy fragment tej historii tylko napomknięty. Może Polskie Radio powinno bardziej się zaangażować w poszukiwania? Istnieje szansa, że ktoś ma te płyty na strychu i nawet nie jest świadomy ich pochodzenia.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Kolekcja płyt Polskiego Radia z 1939 roku na liście krajowej programu UNESCO "Pamięć Świata"
KOMENTOWANEGO ARTYKUŁU
KOMENTARZE (7)
WASZE KOMENTARZE
"Trzecią część ukrył w piwnicy u swojego ojca Mirosław Panufnik - kierownik amplifikatorni (studia emisyjnego) Polskiego Radia i brat słynnego kompozytora Andrzeja Panufnika. Do dzisiaj partia ta nie została odnaleziona".
Ale co się stało? Budynek przetrwał wojnę? Ojciec nie pamiętał, gdzie schował? Nie dożył końca wojny? Ciągle przeszukują tę piwnicę? Najciekawszy fragment tej historii tylko napomknięty. Może Polskie Radio powinno bardziej się zaangażować w poszukiwania? Istnieje szansa, że ktoś ma te płyty na strychu i nawet nie jest świadomy ich pochodzenia.