Telewizja2023-04-22
13

Nowe kanały naziemne później? UKE zwleka z ważną decyzją

KOMENTARZE (13)

WASZE KOMENTARZE

Eurozet, PR, Time, RMF:
Potrzebne są kolejne multipleksy przeznaczone dla aktywnych operatorów MUX, które jako bezpłatne, częściowo płatne lub płatne wzmocniłyby ofertę na rynku i stworzyłyby alternatywę dla platform satelitarnych i sieci kablowych zwiększając dostęp (w tym odpłatnie po niższych cenach) dla mieszkańców szczególnie terenów o mniejszym potencjale ekonomicznym. Nie widzimy potrzeby zmiany ogólnopolskiego pokrycia DVB-T w zakresie 174-230 MHz na cztery ogólnopolskie pokrycia T-DAB (zwiększenia liczby multipleksów radiowych)

Instytut Łączności:
Ze względu na swoje cechy pasmo VHF nadaje się natomiast idealnie do emisji na duże
odległości do odbioru w czasie ruchu z dużymi prędkościami np. za pomocą anten
samochodowych. Wydaje się zatem zasadne zrezygnowanie z jednego pokrycia DVB-T
w paśmie VHF na rzecz systemów radiofoniczno-multimedialnych przeznaczonych do
odbioru w ruchu.

Polskie Radio:
W związku z planami dotyczącymi poszerzenia w najbliższych latach oferty programowej obejmującej tworzenie kanałów tematycznych zawierających treści multimedialne (szerokie wykorzystanie archiwum Polskiego Radia) oraz koniecznością uzupełnienia sieci programów PR 2 i PR 4, przewiduje sie, ze zapotrzebowanie Polskiego Radia S.A. na dodatkowe kanały dotarcia do słuchaczy w technice cyfrowego rozpowszechniania naziemnego będzie stale wzrastać. W związku z powyższym Polskie Radio S.A. uważa, że należy dokonać podziału ogólnokrajowego pokrycia DVB-T z pasma III na cztery pokrycia T-DAB.

Konsultacje UKE 2010 r.2023-04-14 12:17
97

Radio Koszalin:
Przeznaczenie tych zasobów na potrzeby czterech sieci T-DAB (T-DAB+ lub T-DMB) jest uzasadnione...

Radio Wrocław:
Zamiana jedynego ogólnokrajowego pokrycia DVB-T w zakresie 174-230 MHz na cztery ogólnopolskie pokrycia T-DAB wydaje się być zasadna.

Instytut Łączności:
W konkursie na pierwszy multipleks należałoby zadbać o to, by oferta programowa była atrakcyjna i by nie powielała istniejących ogólnopolskich programów UKF FM. Możliwe jest natomiast włączenie do radiofonii cyfrowej programów analogowych, które ze względów technicznych nie mogą uzyskać znacznego zasięgu analogowego i występują obecnie jedynie lokalnie (np. tylko w dużych miastach). Oferent powinien zobowiązywać się też do szybkiej rozbudowy sieci i gwarantować możliwości techniczne szybkiej budowy zasięgu oraz zapewniać jak najniższe koszty dostępu do multipleksu dla poszczególnych nadawców.

UKE:
Na postawione w konsultacjach pytanie „Czy istnieje potrzeba zamiany jedynego ogólnokrajowego pokrycia DVB-T w zakresie 174-230 MHz na cztery ogólnopolskie pokrycia T-DAB?’’ wpłynęły bardzo zróżnicowane odpowiedzi. Głosu w dyskusji nie zabrał żaden nadawca telewizyjny.

Konsultacje UKE 2010 r.2023-04-14 12:24
87

Reklamodawcy powinni sami się zrzucić na kanały TV , bo i tak chodzi o zarobek ... Czasem ludzi coś obejrzą co 15-20 minut ..

Jeczuss2023-04-15 09:38
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas