Wielkiej straty nie będzie. Tradycyjna telewizja umiera - częściowo z powodu zmiany przyzwyczajeń widzów (internet i serwisy VOD umożliwiają podejście "oglądam co chcę, kiedy chcę i gdzie chcę", bez reklam), a częściowo z winy samych nadawców (ramówki są coraz bardziej kiczowate, stacje walczą o coraz głupszego widza). Trzeba jasno powiedzieć, iż DVB-T w Polsce to niewypał. Większość stacji nadaje to samo badziewie (tandetne paradokumenty, ograne do bólu kabarety, kupowane na pęczki wypełniacze z USA w postaci programów pseudoreality itd.). Miała być większa konkurencja, a rynek dalej kontrolują te same podmioty co w analogu (patologią jest iż Polsat kontroluje aż 8 kanałów w DVB-T, TVN - 4, TVP - już nawet nie liczę).
TT2022-07-01 10:48
00
TVP nie apeluje w sprawie MUX 4, należącego do Polsatu?
widz2022-07-01 11:22
00
Może w większych krajach oferta telewizji linearnej ma jakąś wartość, ale w Polsce podstawowe kanały ogólnodostępne (nie tylko TVP, ale i komercyjne, uwagi na przesycenie reklamami) nie są czymś, o co warto walczyć. "Nadawca publiczny" raczej powinien skupić się na produkcji jakościowych programów, i utrzymywaniu darmowo dostępnego archiwum, a nie o nadawaniu czegokolwiek.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Telewizja naziemna zagrożona? Wspólny apel TVP i firm z całej Europy
KOMENTOWANEGO ARTYKUŁU
KOMENTARZE (19)
WASZE KOMENTARZE
Wielkiej straty nie będzie. Tradycyjna telewizja umiera - częściowo z powodu zmiany przyzwyczajeń widzów (internet i serwisy VOD umożliwiają podejście "oglądam co chcę, kiedy chcę i gdzie chcę", bez reklam), a częściowo z winy samych nadawców (ramówki są coraz bardziej kiczowate, stacje walczą o coraz głupszego widza).
Trzeba jasno powiedzieć, iż DVB-T w Polsce to niewypał. Większość stacji nadaje to samo badziewie (tandetne paradokumenty, ograne do bólu kabarety, kupowane na pęczki wypełniacze z USA w postaci programów pseudoreality itd.). Miała być większa konkurencja, a rynek dalej kontrolują te same podmioty co w analogu (patologią jest iż Polsat kontroluje aż 8 kanałów w DVB-T, TVN - 4, TVP - już nawet nie liczę).
TVP nie apeluje w sprawie MUX 4, należącego do Polsatu?
Może w większych krajach oferta telewizji linearnej ma jakąś wartość, ale w Polsce podstawowe kanały ogólnodostępne (nie tylko TVP, ale i komercyjne, uwagi na przesycenie reklamami) nie są czymś, o co warto walczyć.
"Nadawca publiczny" raczej powinien skupić się na produkcji jakościowych programów, i utrzymywaniu darmowo dostępnego archiwum, a nie o nadawaniu czegokolwiek.