Wystarczy założyć firmę (feminatyw) i można dowolnie nazywać swoje stanowiska. Przy zdecydowanym rechocie rynku.
Finklas2021-07-28 14:18
00
Niestety sytuacja doprowadzana do abssurdu. Już słuszę w audycjach gdzie stosuje zbitek np. "obywatleki i obyewatele", "Polki i Polacy" żeby mówić o obu płciach. A przecież słowo Polak, albo obywatel dotyczy przede wszystkim CZŁOWIEKA więc nie ma potrzeby jednoczesnego wymieniania od razu formy żeńskiej. Tak samo gdy mówi się "prezeska" to odnosi się wrażenie, że w firmie jest jeszcze "prezes". Zapomina się że płeć definiuje przede wszystkim imię i nazwisko a funkcja, narodowość czy inne dotyczy przede wszystkim człowieka (Polaka, obywatela, nauczyciela itp.)
pp2021-07-28 18:09
00
Naprawdę to jest taki problem odmieniać żeńską końcówkę? Po co te komentarze...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Większość kobiet popiera wykorzystanie żeńskich końcówek w nazwach stanowisk
KOMENTOWANEGO ARTYKUŁU
KOMENTARZE (18)
WASZE KOMENTARZE
Wystarczy założyć firmę (feminatyw) i można dowolnie nazywać swoje stanowiska.
Przy zdecydowanym rechocie rynku.
Niestety sytuacja doprowadzana do abssurdu. Już słuszę w audycjach gdzie stosuje zbitek np. "obywatleki i obyewatele", "Polki i Polacy" żeby mówić o obu płciach. A przecież słowo Polak, albo obywatel dotyczy przede wszystkim CZŁOWIEKA więc nie ma potrzeby jednoczesnego wymieniania od razu formy żeńskiej. Tak samo gdy mówi się "prezeska" to odnosi się wrażenie, że w firmie jest jeszcze "prezes".
Zapomina się że płeć definiuje przede wszystkim imię i nazwisko a funkcja, narodowość czy inne dotyczy przede wszystkim człowieka (Polaka, obywatela, nauczyciela itp.)
Naprawdę to jest taki problem odmieniać żeńską końcówkę? Po co te komentarze...