Radio2023-01-14
47

Jedynie 44 tys. Polaków słucha radia przez DAB+. Dlaczego stacje inwestują w testy?

KOMENTARZE (47)

WASZE KOMENTARZE

Technologia DAB+ wydaje się prądożerna.


Wręcz przeciwnie, nadajniki DAB+ zużywają o połowę mniej prądu, dlatego UE poprzez EBU nadal naciska na kraje członkowskie, by inwestowały w zmianę technologii. Bez tych pieniędzy w Polsce nie byłoby tematu DAB, a tak np. lokalne rozgłośnie PR dopinają sobie budżety pieniędzmi na "popularyzację" DAB+

j7nk2023-01-16 14:10
00

sukces radiofonii w internecie jest naprawdę mały. W końcu internet uruchomiono w Polsce w 1996 r. wówczas można było już słuchać radio przez internet za pomocą realplayera. W tedy DAB+ jeszcze nie istniał.

@To ja nikt inny chyba jednak nie przeczytałeś artykułu. Słuchalność radia via internet jest bardzo wysoka, zajmuje 2-gie miejsce zaraz po słuchalności za pomocą technologii rozsiewczej. DAB+ słucha garstka ludzi. DAB+ jest kolejną implementacją DAB, a DAB już istniał w 1996r.

@To ja nikt inny2023-01-16 21:29
00

DAB+ jest w tej chwili już przestarzały
Zacznijmy wyłączać starsze standardy jak fale długie i UKF. Internet jest starszy niż DAB+ ale sukces radiofonii w internecie jest naprawdę mały. W końcu internet uruchomiono w Polsce w 1996 r. wówczas można było już słuchać radio przez internet za pomocą realplayera. W tedy DAB+ jeszcze nie istniał.


Mały sukces?. Jedna stacja ma więcej użytkowników w sieci niż cały badziewny DAB+ w całej Polsce. Poza tym dla radia internet to zwykle uzupełnienie FM, a nie konkurencja. Do tego nie wymaga specjalnych odbiorników, wydatków itp.

Gargamel2023-01-17 10:51
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas