Nie o to chodzi, by karą zniszczyć operatora lub banki i sprawić, by ich usług nie było. Chodzi o to, by karą poprawić postępowanie tych, co źle czynią.
A może jednak o to chodzić powinno? Żeby następca wiedział, że zdechnie, jeśli zacznie łamać reguły.
Może i powinno. Jednak realny świat mówi, że takie rozwiązanie oprócz zalet, ma liczne wady: 1. upadłość wielkiego podmiotu to wielki chaos; 2. nie mamy nadmiernej ilości banków/operatorów na rynku; upadłość oznacza ograniczenie konkurencji i wzrost cen; 3. upadłość banku/banków grozi wystąpieniem głębokiego kryzysu; 4. upadłość nie powoduje trwałej eliminacji złych praktyk; w czasie Wielkiego Kryzysu w USA upadły WSZYSTKIE (!) banki; a mimo tego nie wyeliminowano okresowego powracania ich następców do złych rozwiązań; a to dlatego, że chciwość jest częścią natury ludzkiej.
prawnik2017-01-05 12:53
00
Te wszystkie kary powinny mieć jeszcze co najmniej jedno zero na końcu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
15 mln zł kary od UOKiK dla T-Mobile Polska za płatne usługi włączane bez zgody klientów
KOMENTOWANEGO ARTYKUŁU
KOMENTARZE (16)
WASZE KOMENTARZE
Może i powinno. Jednak realny świat mówi, że takie rozwiązanie oprócz zalet, ma liczne wady:
1. upadłość wielkiego podmiotu to wielki chaos;
2. nie mamy nadmiernej ilości banków/operatorów na rynku; upadłość oznacza ograniczenie konkurencji i wzrost cen;
3. upadłość banku/banków grozi wystąpieniem głębokiego kryzysu;
4. upadłość nie powoduje trwałej eliminacji złych praktyk; w czasie Wielkiego Kryzysu w USA upadły WSZYSTKIE (!) banki; a mimo tego nie wyeliminowano okresowego powracania ich następców do złych rozwiązań; a to dlatego, że chciwość jest częścią natury ludzkiej.
Te wszystkie kary powinny mieć jeszcze co najmniej jedno zero na końcu.
Najbardziej g***niany operator na rynku!