Reklama 2023-06-13
37

Marka Yes apeluje do legalizację związków jednopłciowych. Oferuje specjalne obrączki ślubne

Firma Yes Biżuteria inicjuje kampanię marketingową, w ramach której rozda obrączki ślubne pierwszym 10 parom jednopłciowym, które zalegalizują w Polsce swój związek. Firma tłumaczy, że namawia tak do legalizacji związków jednopłciowych.

W styczniu 2023 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał przełomowy wyrok, według, którego państwa mają obowiązek uznać związki tej samej płci  i zapewnić im ochronę prawną. Polska wciąż jednak nie podjęła żadnych kroków prawnych, by uregulować status związków jednopłciowych, a Trybunał nie może narzucić zmian ustawodawczych.

- Od lat w swoich reklamach pokazujemy Polskę tolerancyjną i przyjazną wszystkim, w tym osobom LGBTQ+, bo w takim kraju chcielibyśmy żyć i wierzymy, że każdy z nas może zawalczyć o to, by było to możliwe. - mówi Justyna Lach, dyrektorka marketingu firmy Yes. - W naszej ostatniej kampanii #JestemPrzyszłościa można zobaczyć  ślub pary jednopłciowej, bo uważamy że jest to prawo, które powinno być równe dla wszystkich. W miesiącu dumy chcemy o tym mówić głośniej - dodaje.

Yes nagłaśnia potrzebę legalizacji związków jednopłciowych

YES ma z tej okazji kampanię nagłaśniającą potrzebę legalizacji związków jednopłciowych. Każda osoba, która w czerwcu kupi pierścionek zaręczynowy, może otrzymać obrączki w prezencie właśnie wtedy, gdy w końcu związki partnerskie zostaną zalegalizowane. Wystarczy, że na Instagramie wrzuci zdjęcie z zaręczyn z opisem #YESforLove.

- Jesteśmy całym sercem za równością, sprawiedliwością, szacunkiem i otwartością - mówi Justyna Lach. - Im głośniej będziemy domagać się legalizacji związków jednopłciowych, tym większa jest szansa, że to się w Polsce stanie - dodaje ekspertka.

Polska jest na ostatnim miejscu wśród krajów Unii Europejskiej jeżeli chodzi o traktowanie osób LGBTQ+ z uwzględnieniem ochrony przed dyskryminacją i mową nienawiści, wsparcia życia rodzinnego czy równości prawnej. Osobom nieheteronormatywnym żyje się u nas najgorzej w Europie i w żadnej sferze nie mogą liczyć na wsparcie państwa - wynika  z raportu ILGA-Europe 2023, najważniejszego ogólnoeuropejskiego rankingu badającego poziom równouprawnienia osób LGBT+.

Autor: jd

praca.wirtualnemedia.pl

Dotrzyj do ponad miliona czytelników
KOMENTARZE (37) DODAJ OPINIĘ

W TYM TEMACIE

<WRÓĆ NA PRACA
Praca Start Tylko u nas