Internet 2025-03-27
4

Nowa funkcja ChataGPT. Pełna dowolność przeróbek i generowania zdjęć

W płatnej wersji ChataGPT uruchomiono nową funkcjonalność – natywny generator edycji grafik i zdjęć, zdolny do tworzenia precyzyjnych, dokładnych i niezwykle realistycznych przeróbek. Dzięki niej można na przykład stworzyć swoje zdjęcie w stylu anime, plakatu Disneya czy prastarego hieroglifu. 

Nowy generator wizualny GPT‑4o wyróżnia się precyzyjnym odwzorowywaniem tekstu, dokładnym realizowaniem poleceń oraz wykorzystaniem całej bazy wiedzy i kontekstu czatu w wersji 4o – w tym przekształcaniem przesłanych obrazów lub wykorzystywaniem ich jako inspiracji wizualnej. 

Zobacz: Czy ChatGPT daje ruch na stronach mediów? Wydawcy są zgodni

GPT‑4o – rewolucja w tworzeniu zdjęć i grafik?

Jak opisuje na swojej stronie OpenAI, nowy model ułatwia tworzenie dokładnie takich obrazów, jakich chce użytkownik, wedle nawet najbardziej skomplikowanego promptu.  

Na przykład: „Stwórz fotorealistyczny obraz dwóch czarownic w wieku około 20 lat (jedna z balayage w odcieniu popiołu, druga z długimi, falującymi kasztanowo-czerwonymi włosami), które czytają znak uliczny. Kompozycja: Ulice + zaparkowane samochody + budynki → znak uliczny → czarownice. Postaci muszą być najbliżej kamery”.

fot. OpenAI

W generatorze stworzymy i cały obraz od zera, i dokonamy edycji już istniejącego zdjęcia.


fot. OpenAI

Generowanie obrazów jest wbudowane w chatbota GPT‑4o, obrazy można udoskonalać wraz z kolejnymi promptami. Może to być bardzo pomocne, gdy np. projektujemy postać do o gry wideo czy plakatu do przygotowywanego projektu.

Model radzi sobie z nawet z 10-20 różnymi obiektami na grafice lub zdjęciu.

Funkcja dostępna jest tylko w płatnej wersji usługi.

Z ChataGPT korzysta ponad 300 mln użytkowników na całym świecie. Narzędzie dostępne jest w wersji darmowej oraz płatnej, z rozszerzoną funkcjonalnością.

Pod koniec ubiegłego roku właściciel ChataGPR, firma OpenAI udostępniła publicznie wyszukiwarkę ChatGPT Search, pokazującą użytkownikom odpowiedzi na zapytania, zaczerpnięte z różnych źródeł internetowych, w tym zdjęć i filmów na YouTube.

Autor: Justyna Dąbrowska-Cydzik

Więcej informacji: ChatGPT, chatbot, AI, generator zdjęć

praca.wirtualnemedia.pl

Dotrzyj do ponad dwóch milionów czytelników
KOMENTARZE (4) DODAJ OPINIĘ

W TYM TEMACIE

<WRÓĆ NA PRACA
Praca Strona Główna Newsletter