W lutym br. serwisy Google odwiedziło rekordowe 19,65 mln polskich internautów. Spore spadki z miesiąca na miesiąc zanotowały za to strony Allegro i GG, Interii, Polskapresse i Mediów Regionalnych oraz NK.pl.
Na stronach Onetu i RASP przeciętny użytkownik spędził 5 godzin i 17 minut, o 7 minut dłużej niż w przypadku Wirtualnej Polski. Serwisy Allegro i GG zanotowały 4 godziny i 23 minuty na użytkownika, strony Interii - 4 godziny i minutę, a serwisy TVN - 3 godziny i 50 minut. W czołówce zdecydowanie najwyższy wynik - 9,5 godziny - osiągnęły witryny Eurozetu, właściciela m.in. Radia ZET.
Onet i RASP zanotowały o 45 minut krótszy czas na użytkownika niż sam Onet rok wcześniej, a Allegro i GG - o 57 minut krótszy czas niż Allegro przed rokiem. Wirtualna Polska straciła w tym ujęciu godzinę i 19 minut, Interia - 43 minuty, Gazeta.pl - 52 minuty, a O2 - aż półtorej godziny.
Zobacz tabelę
Windows Media Player zanotował o 325 tys. uruchomionych aplikacji mniej niż rok wcześniej, Skype - o 400 tys. więcej, a GG - aż o 3 mln mniej. Winamp zanotował spadek o 1,1 mln, a Ipla - o 870 tys.
Liczebność próby: N= 14 184. Grupa objęta badaniem 7+. Do badania wykorzystano dane o strukturze demograficznej pochodzące z badania NetTrack Millward Brown SMG/KRC prowadzonego na próbie dobieranej i ważonej przez PBC.
*liczba użytkowników (Real Users) - liczba internautów w wybranej grupie celowej, którzy w danym miesiącu odwiedzili analizowaną stronę www.
**zasięg - stosunek liczby internautów w wybranej grupie celowej, którzy odwiedzili dany serwis do liczby wszystkich użytkowników internetu w tej grupie.
***audyt site-centric - w przypadku witryn nieobjętych audytem site-centric podane wyniki badania są szacunkiem wynikającym z estymacji na całą populację danych uzyskanych z próby (panelu internautów). Ze względu na właściwości statystyczne błąd wyników dla witryn nieaudytowanych może być istotny i w szczególnych przypadkach osiągać wartość kilkudziesięciu procent. Dlatego przy porównywaniu witryn poddanych i niepoddanych audytowi site-centric, należy zwrócić szczególną uwagę na możliwość zawyżenia lub zaniżenia wskaźników dla witryn nieaudytowanych. W związku z tym Polskie Badania Internetu i Gemius zachęcają właścicieli witryn internetowych do poddania swoich witryn audytowi, a w przypadku cytowania wyników dla poszczególnych witryn - zamieszczania informacji, czy dana witryna jest objęta audytem site-centric.
**** Uruchomione aplikacje oznaczają liczbę użytkowników mających uruchomiony proces danej aplikacji przynajmniej raz w miesiącu badanym. Od wyników badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2012 nastąpiła zmiana nazwy wskaźnika „Aktywne aplikacje” na bardziej precyzyjną - „Uruchomione aplikacje”. Stosunek uruchomionych aplikacji do populacji internautów został wyrażony w nowym wskaźniku - „Uruchomione aplikacje (%)”.