Serwis streamingowy Canal+ online zmienił nazwę
Serwis streamingowy Canal+ Polska nie nosi już nazwy Canal+ online. - Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęliśmy proces rebrandingu serwisu Canal+ online i zmieniliśmy jego nazwę na Canal+ - informuje Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy dostawcy płatnej telewizji.
Przygotowania do rebrandingu trwały od jesieni. W ostatnim czasie na antenach stacji nadawcy pojawiały się już zapowiedzi programowe z hasłem „Oglądaj w serwisie Canal+”. - W szeroko rozumianej komunikacji do rynku i klientów od teraz będziemy używać zwrotów takich jak serwis streamingowy Canal+, serwis Canal+ czy po prostu aplikacja Canal+ - tłumaczy Kaniowski. Zmieniła się jedynie nazwa serwisu. Funkcjonalności pozostają bez zmian.
Platforma streamingowa Canal+ w Polsce od 2020 roku
Serwis Canal+ online ruszył w maju 2020 roku. W ofercie znalazły się kanały linearne z możliwością cofnięcia do 8 godzin oraz materiały wideo na żądanie związane z właścicielem platformy i od dostawców zewnętrznych. Na początku działalności serwis był promowany jako „telewizja przez internet”.
W rodzimej Francji dostawca płatnej telewizji posiada analogiczną usługę pod nazwą MyCanal. W ostatnich latach pod szyldem Canal+ ruszyły serwisy streamingowe nadawcy w Austrii, Czechach, Holandii i na Słowacji. Dotychczasowe platformy satelitarne z krajów Europy Zachodniej, takie jak Sky twierdzą, że obecnie większość ich sprzedaży przypada na odbiorców internetowych, a nie satelitarnych. Być może dlatego Canal+ zdecydował się na rezygnację ze słowa online w nazwie swojego serwisu.
Canal+ stawia na sport
Niemal 9 lat po debiucie Netfliksa nad Wisłą i prawie 5 lat po starcie serwisu Canal+, większość potencjalnie zainteresowanych już wie jak działają serwisy streamingowe. Nie trzeba im tłumaczyć, że są dostępne online. Spójny szyld może pomóc francuskiemu gigantowi płatnej telewizji na rywalizację z amerykańskimi platformami typu Netflix, Amazon Prime Video, Max i Disney+.
Na koniec czerwca Grupa Canal+ miała łącznie 25,696 mln abonentów na wszystkich rynkach. Maxime Saada, dyrektor generalny Canal+ przy okazji debiutu firmy na londyńskiej giełdzie zapowiedział, że będzie ona więcej inwestować w sport. Hollywodzkie filmy najczęściej w pierwszej kolejności pokazują amerykańskie platformy SVoD.
W Polsce Canal+ inwestuje w lokalne kino i oryginalne seriale. W ciągu ostatniego roku firma znacząco poprawiła ofertę sportową. Zakupiła prawa do Ligi Mistrzów UEFA, gal KSW czy angielskiej Premier League, która będzie oferowana bez dopłat w pakiecie Super Sport.
Dołącz do dyskusji: Serwis streamingowy Canal+ online zmienił nazwę
Teraz mówiąc Canal+ nie wiadomo czy chodzi o kanał tv, platformę satelitarną czy serwis streamingowy.