Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2019-04-26

A A A POLEĆ DRUKUJ

Romet rośnie eksportowo

Grupa Arkus & Romet – największy producent i lider sprzedaży rowerów w Polsce, należący do grona największych producentów w Europie – podsumowuje sprzedaż eksportową w 2018 roku. Grupa w minionym roku wyprodukowała około 400 tys. rowerów, a eksport – w szczególności do krajów Europy Zachodniej – przekroczył 50%. Największy udział w sprzedaży zagranicznej miały rowery z grupy MTB, trekkingowe i miejskie.

Roczne obroty firmy to ponad 300 mln zł, z czego ponad połowę generuje sprzedaż poza granicami kraju. Najwięcej rowerów pod marką Romet sprzedawanych jest w: Niemczech, krajach Beneluksu, Austrii, Szwecji i Hiszpanii. To dojrzałe rynki, gdzie bardziej wymagający odbiorca oczekuje zaawansowanych technologicznie rowerów, za które wyjściowo jest w stanie zapłacić średnio cenę od 499 euro do nawet 2.100 euro. W Polsce jak podaje Romet średnia cena roweru wynosi niewiele ponad 1.700 zł, czyli nieco ponad 400 euro[1]. W roku 2018 najbardziej rósł zagraniczny popyt na rowery elektryczne, gravele i miejskie.

Z najnowszych danych CONEBI (Confederation of the European Bicycle Industry), jak podkreśla Romet, wynika, że sprzedaż rowerów i e-Bike’ów w Unii Europejskiej wynosi ponad 20,6 mln sztuk rocznie. Preferencje konsumentów zagranicznych nieco różnią się w porównaniu do rynku polskiego. W Niemczech najpopularniejsze są rowery elektryczne, a konsumenci cenią sobie wysoko innowacyjność i jakość produktów. Także w Holandii rośnie popularność e-Bike’ów – obecnie stanowią one już 1/3 sprzedawanych nowych rowerów. W Wielkiej Brytanii konsumenci najczęściej wybierają zdecydowanie rowery MTB, a popyt stymuluje także rządowy program dotujący rowery wykorzystywane w ramach dojazdów do pracy.

Na dojrzałych rynkach europejskich już nawet co trzeci kupowany rower to e-Bike. Widzimy duże perspektywy dla sprzedaży naszych produktów z tego segmentu w Europie Zachodniej, szczególnie, że dysponujemy kompleksową ofertą zarówno rowerów MTB, jak i Trekking oraz City w wersji elektrycznej. Do 2025 roku rynek ten może osiągnąć wartość ponad 30 mld dolarów[2]. Z pewnością branża rowerowa jest beneficjentem globalnych megatrendów prozdrowotnych – konsumenci przesiadają się na ten ekologiczny i zdrowy środek transportu. Zyskujemy także na przeorientowaniu rynków zagranicznych, jak i krajowego, na rowery ze średniej i wyższej półki cenowej, co sprawia, że globalnie rynek rośnie wartościowo – mówi Grzegorz Grzyb, Wiceprezes Grupy Arkus & Romet.

Rok 2018 Grupa zamknęła obecnością na 32 rynkach na całym świecie. W planach na lata 2019 i 2020 jest dalszy rozwój oferty rowerów ze średniej i wyższej półki cenowej, w tym kolejne propozycje w segmencie rowerów elektrycznych oraz, jakże obecnie popularnych, graveli. W 2019 roku dzięki nowym inwestycjom Romet planuje zwiększyć sprzedaż eksportową o około 15%, a w kolejnych latach konsekwentnie rozszerzać swoją pozycję eksportową i utrzymać dwucyfrowe wzrosty.



[1] Raport Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego (luty 2019)





Słowa kluczowe:romet; eksport; rowery;

Tylko na WirtualneMedia.pl

Galeria

PR NEWS