SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

To nie jest kraj redaktorek naczelnych. Policzyliśmy to. Dlaczego tak mało kobiet stoi na czele mediów?

Wiecie, że wśród osób zajmujących się dziennikarstwem jest więcej kobiet niż mężczyzn? Ta tendencja kończy się, gdy przyjrzymy się temu, kto stoi na czele największych polskich mediów. Tam jest dokładnie odwrotnie. – Wbrew pozorom zawód dziennikarski jest dość tradycyjnym zawodem i wciąż gdzieś pokutuje przekonanie, że wymaga pewnych męskich predyspozycji – ocenia dr hab. Krystyna Doktorowicz.

Dołącz do dyskusji: To nie jest kraj redaktorek naczelnych. Policzyliśmy to. Dlaczego tak mało kobiet stoi na czele mediów?

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dobre sobie
Najśmieszniejsze, że w komentarzach wypowiadają się sami zakompleksieni faceci.
odpowiedź
User
Pucio
Widzę rażąca dyskryminację na rusztowaniach. Kobiety na place budów! W mojej opinii, powinna ruszyć inicjatywa ustawodawcza narzucająca parytet zatrudnienia kobiet np. na budowach na poziomie 50%.


Ale po ci kobiety na rusztowaniach? To debilny pomysł. Mniejsza siła fizyczna spowolni całą budowę. Nawet jakby kobiety zgłaszały się tłumnie, to kto by je chciał? Są za to kobiety, które pracują na żurawiach i w górnictwie. Chociaż przez wiele lat kobiety miały ZAKAZ pracy pod ziemią. Mimo ewidentnie lepszych zarobków. Żeby pracować pod ziemią to kobiety musiały same to wywalczyć i to wcale nie było aż tak bardzo dawno.
odpowiedź
User
Hola
Bo sie nie nadajecie. Nie widze, zebyscie sie pizdeczki pchaly do hospicjum, dps, itd. Same kurwa direktory. Najczęściej nadajecie sie do bryndzlowania wam cioek pod stolem...


Ale z ciebie prymityw. Inceloza level hard. Siedź dalej sam w domu, frustracie. I się dziw czemu cię żadna nie chce hahaha!
odpowiedź