Agencja DDB&Tribal Warszawa zdobyła złotą nagrodą na festiwalu Euro Effie 2017 za kampanię dla Amnesty International „LookBeoyndBorders” oraz srebro za kampanię „BePresent” dla Huawei Poland przygotowaną wspólnie z domem mediowym Maxus Warszawa i agencją Hill&Knowlton Strategies. Znalazła się również na piątym miejscu wśród najefektywniejszych agencji w Europie.
Telewizja Polsat jest najlepiej postrzegana spośród objętych przez CBOS badaniem stacji telewizyjnych. Pozytywnie wypowiada się o Polsacie 70 proc. ankietowanych. Działalność TVN przychylnie odbiera 65 proc., a TVP - 57 proc.
Telewizja Polska w 2018 roku planuje wprowadzić duże zmiany w TVP Info - stacja zyska nowe studio i wystrój oraz rozpocznie emisję w Full HD. - W stulecie odzyskania niepodległości wejdziemy z nowym wielkim kanałem informacyjnym - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.
Netflix osiągnął prawie 3 miliardy dolarów przychodu i miał 109 mln użytkowników na koniec III kwartału 2017 r.. Spółka planuje wydać w przyszłym roku 8 mld dolarów na produkcję własnych treści. Według ekspertów sukces Netfliksa jedynie potwierdza tendencje na rynku mediów - o widza można walczyć dziś jedynie spersonalizowanym, łatwo dostępnym i różnorodnym contentem.
W sierpniu 2017 roku sprzedaż drukowanych wydań „Gazety Wyborczej” spadła do nieco ponad 100 tys. egz. To rekordowa strata wśród największych polskich dzienników. Wydawca „GW” nie komentuje tych wyników, jednak branża prasowa podchodzi do nich ze spokojem. - Agora ma dobrze opracowany model biznesowy, w którym internetowe subskrypcje są coraz ważniejsze na tle sprzedaży w druku. Spadki w segmencie tradycyjnych gazet dotyczą wszystkich, to trend który będzie postępował i nikt nie wie czy istnieje dolna granica, za którą nakłady się ustabilizują - oceniają eksperci dla Wirtualnemedia.pl.
- Jesteśmy Polakami i jako polski kapitał powinniśmy być wspierani przez rząd - tak zapowiadaną ustawę dekoncentracyjną komentuje Zygmunt Solorz, szef rady nadzorczej Polsatu.
Telewizja Polska chce wejść na MUX-8, ale na określonych zasadach ekonomicznych, dlatego negocjuje warunki umowy zaproponowane przez Emitel. Od wyników tych rozmów oraz od postępowania UKE zależy, czy pozostali nadawcy z ósmego multipleksu - niezadowoleni z zasięgu technicznego i oglądalności kanałów - będą renegocjować swoje umowy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski zapowiedział wczoraj, że spośród trzech złożonych w Sejmie projektów nowelizacji ustawy abonamentowej największe szanse na dalszą legislację ma ta, która wprowadza obowiązkową składkę audiowizualną. - Dyskusja o dekoncentracji pozostaje otwarta, lepsze są samoregulacja i kompromis. Nowy panel badawczy nie zastąpi telemetrii - wyjaśnia Kołodziejski.
W niedzielę 15 października br. na antenie HBO zadebiutuje drugi sezon „Watahy”, oryginalnej produkcji HBO Polska. Po raz pierwszy w historii HBO Europe serial będzie miał premierę jednocześnie w 19 europejskich krajach. W głównych rolach widzowie zobaczą Leszka Lichotę i Aleksandrę Popławską. Reżyserami drugiego sezonu są Kasia Adamik i Jan P. Matuszyński.
Iwona Jaśkiewicz-Kundera, Magda Kolenkiewicz, Agata Majecka i Anna Sakowicz dołączają do zarządu Publicis Media w Polsce. Z firmą po wielu latach pracy rozstają się natomiast Monika Bronowska oraz Beata Golubińska.
W sierpniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.
Nowym liderem oglądalności wśród programów informacyjnych we wrześniu br. zostały „Fakty” TVN, które wyprzedziły „Wiadomości” TVP1. Z kolei z czwartego na trzecie miejsce awansowały „Wydarzenia”, które po raz pierwszy w historii wyprzedziły „Teleexpress” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Onet.pl przedstawił jesienną ramówkę w segmencie produkcji wideo premium. Zapowiedziano kontynuację największych hitów oraz premiery trzech nowych programów Małgorzaty Ohme, Piotra Najsztuba i Piotra Kędzierskiego. - Dzięki dywersyfikacji przychodów na różne źródła segment wideo premium zarabia na siebie i finansuje kolejne produkcje. Jestem gorącym zwolennikiem modeli subskrypcyjnych, dlatego w wybranych segmentach planujemy rozwój płatnych serwisów. Nie przewidujemy natomiast zamykania treści Onetu za paywallem - zdradza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Aleksander Kutela, CEO Onet.pl.
Równoległe emisję głównych wydań „Wiadomości” i „Teleexpressu” w TVP1 i TVP Info ogląda mniej widzów, niż śledziło te serwisy rok temu tylko na głównej antenie. Większą widownię gromadzi z kolei „Panorama”. Wszystkie trzy dzienniki (zwłaszcza serwisy Jedynki) zanotowały duże spadki oglądalności na głównych antenach, ale z drugiej strony zdecydowanie poprawiają wyniki newsowej stacji - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Gdy ponad rok temu, po długiej serii reklam marki Plus z udziałem kabaretu Mumio, Polkomtel zaczynał współpracę z Szymonem Majewskim, marketingowcy dość krytycznie oceniali komunikację z jego udziałem. Marketer wybierając go do reklam chciał być bliżej konsumentów i wyróżniać się na tle konkurencji. W ocenie ekspertów z agencji reklamowych ta komunikacja ma pewne zalety, ale wciąż pozostawia sporo do życzenia.
Przychody Telewizji Polskiej z reklam i sponsoringu w pierwszych siedmiu miesiącach br. wyniosły 430 mln zł - to o 50 mln zł mniej niż przed rokiem - mówił podczas spotkania z Radą Mediów Narodowych Jacek Kurski, prezes TVP. Winą za to obarczył zaniżane - jego zdaniem - pomiary oglądalności.
Wicedyrektor TVP2 Tomasz Mazur i wicedyrektor biura programowego TVP Marcin Stefaniak zostali odsunięci od tych funkcji, po tym jak w ostatnią niedzielę w TVP2 pokazano „The Voice of Poland” w porze emisji programu „Rolnik szuka żony” w TVP1.
Zarobki youtuberów są ściśle uzależnione od segmentu treści w którym działają, na największe pieniądze mogą liczyć najbardziej popularni twórcy, a najważniejsze źródło przychodów to reklamy AdSense. Jednak eksperci ekosystemu YouTube’a w rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl nie do końca zgadzają się z taką kategoryzacją. - Sprawa zarobków jest bardziej złożona, dochodzą do głosu nowe trendy, a ewolucja YouTube’a wyznacza kolejne sposoby współpracy pomiędzy youtuberami a markami - oceniają dla nas Taida Mrówczyńska, Weronika Krzymińska, Krystian Botko i Łukasz Głombicki.
Z początkiem grudnia br. Monika Stukonis obejmuje stanowisko redaktor naczelnej magazynu „Pani” (Wydawnictwo Bauer) - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Poprzednio pełniła taką funkcję w polskiej edycji „Elle”, a wcześnie pracowała m.in. w „Vivie” i „Twoim Stylu”.
Jeżeli TVP jako jedyny nadawca zdecyduje się przejść na nowy standard pomiaru oglądalności oferowany przez Netię, może mieć z tego więcej problemów niż korzyści. Dziś telemetria Nielsena jest uznawana za standard i niełatwo będzie przekonać wszystkich graczy, że inne rozwiązanie jest lepsze. Biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną, można sobie wyobrazić, że nowy, państwowy podmiot badawczy może zostać powołany - komentują eksperci dla Wirtualnemedia.pl.