„Pytanie na śniadanie” najchętniej oglądane w I kwartale

Największą oglądalność spośród programów śniadaniowych w pierwszym kwartale br. wśród wszystkich widzów miało „Pytanie na śniadanie”. Z kolei w grupie komercyjnej 16-49 na pozycję lidera awansowało „Dzień dobry TVN” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

MK
MK
Udostępnij artykuł:

W pierwszym kwartale 2021 roku średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” wyniosła 501 tys. osób przy 9,19 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. W styczniu i lutym br. „Pytanie na śniadanie” rozpoczynało się o godz. 7.55, a w marcu br. - o 7.30, podczas gdy w pierwszym kwartale ub.r. startowało o 7.15.

Magazyn TVP miał o 9 tys. widzów mniej niż rok wcześniej.

„Dzień dobry TVN” zyskuje widzów

Drugie miejsce zajęło konkurencyjne „Dzień dobry TVN”, które w analizowanym okresie przyciągało przed telewizory średnio 444 tys. osób, co przełożyło się na 7,90 proc. udziału. Rok wcześniej magazyn TVN śledziło 429 tys. widzów (przy udziale wynoszącym 8,08 proc.), co oznacza wzrost o 15 tys. oglądających (jedyny wśród wszystkich magazynów). „Dzień dobry TVN” aktualnie oglądać można codziennie o godz. 8.00 (w pierwszym kwartale ub.r. - o 7.30).

Trzeci był magazyn „Nowy dzień z Polsat News”, który niezmiennie pokazywany jest w Polsacie codziennie o godz. 6.00. W pierwszym kwartale 2021 roku jego widownia wyniosła 297 tys. osób, a jego udział - 11,09 proc. (najwyższy spośród wszystkich analizowanych programów). Program względem analogicznego okresu rok wcześniej stracił 20 tys. widzów. „Nowy dzień z Polsat News” można równolegle również oglądać w newsowym kanale Telewizji Polsat.

grafika

„Dzień dobry TVN” wyprzedziło „Pytaniem na śniadanie” w 16-49

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 będący nowym liderem zestawienia magazyn „Dzień dobry TVN” w pierwszym kwartale br. miał 215 tys. widzów (względem analogicznego okresu ub.r. wzrost o 20 tys. oglądających).

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/badanie-ogladalnosci-telewizji-w-polsce-jak-dziala-25-lat,7170353260185217a ##

Na drugie miejsce spadło „Pytanie na śniadanie” (spadek o 56 tys. do 154 tys. oglądających), a trzeci był „Nowy dzień z Polsat News” (w dół o 31 tys. do 101 tys. widzów).

grafika

Dane oglądalności dla grupy 16-59.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Koniec darmowego korzystania z treści przez AI? Europosłowie chcą zmian w prawie

Koniec darmowego korzystania z treści przez AI? Europosłowie chcą zmian w prawie

Canal+ stawia na AI od Google. Także w Polsce

Canal+ stawia na AI od Google. Także w Polsce

Rząd chce dalej walczyć z zagrożeniami w sieci. Przyjęto nową strategię

Rząd chce dalej walczyć z zagrożeniami w sieci. Przyjęto nową strategię

Przez pół wieku w Telewizji Polskiej. Zmarła Lucyna Barcz

Przez pół wieku w Telewizji Polskiej. Zmarła Lucyna Barcz

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT
Materiał reklamowy

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT

Reklamowy bojkot Republiki pęka. Tyle zostało z dawnych deklaracji marketerów

Reklamowy bojkot Republiki pęka. Tyle zostało z dawnych deklaracji marketerów