Facebook z nowymi ustawieniami prywatności jest bezpieczniejszy?

Facebook wprowadził niedawno spore zmiany w zakresie prywatności. Wygląda na to, że po wyraźnym sukcesie Google+, najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie chce zapewnić swoich użytkowników, że oni również mogą kontrolować kto widzi ich posty i kto ich taguje. Teraz można w łatwy sposób oznaczyć, z kim jesteśmy na zdjęciu, gdzie jesteśmy i - co najważniejsze - kto może widzieć nasze posty.

km
km
Udostępnij artykuł:

Rozbudowane ustawienia prywatności umożliwiają weryfikację zasobów, na których zostaliśmy oznaczeni, jeszcze zanim zostaną one opublikowane.

Eksperci z firmy Kaspersky Lab Polska podkreślają, że jest to z pewnością usprawnienie, ale wciąż niemożliwe jest kontrolowanie zdjęć, na których jesteśmy, jeżeli nie zostaliśmy na nich otagowani. Być może niedługo Facebook wykorzysta swoją technologię wykrywania twarzy do ulepszenia tej funkcji. Idealnie byłoby, gdyby użyto jej także do ochrony użytkowników.

grafika

Wraz z nowymi ustawieniami prywatności pojawiła się także możliwość określania miejsca, z którego piszemy posty. Dość ciekawe jest to, że różne serwisy nieustannie próbują znajdywać sposoby, aby wiedzieć, gdzie znajdują się użytkownicy, przekonując ich, że to przydatna funkcja.

Pojawiła się także funkcja, którą Facebook nazwał "selektorem publiczności". Dzięki niej możemy nie tylko kontrolować, kto widzi nasze posty, ale również ukrywać je przed wybranymi osobami.

grafika

Tagi mogą być również dodane post factum, a więc znajomi (oraz Facebook) mogą teraz wiedzieć, gdzie jesteśmy i gdzie byliśmy.

"Nowe ustawienia prywatności to krok do przodu dla Facebooka i ogromnej rzeszy jego użytkowników, nie mogę jednak nie zauważyć, że ich wprowadzenie jest mocno opóźnione. Zastanawiam się, czy gdyby na scenie nie pojawił się Google+, Facebook wprowadziłby te zmiany." - stwierdził Timothy Armstrong, ekspert z Kaspersky Lab.

Firma informuje, że jeżeli po zalogowaniu się do Facebooka nie wyświetlają się nowe ustawienia prywatności, należy zmienić na chwilę język Facebooka na angielski i powrócić do polskiego (można to zrobić w ustawieniach konta).

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Mediapanel: oto czołowi wydawcy, serwisy i aplikacje internetowe w Polsce

Mediapanel: oto czołowi wydawcy, serwisy i aplikacje internetowe w Polsce

Wydawca "GQ Poland" wzmacnia sprzedaż. Transfery z Iberionu i Burdy

Wydawca "GQ Poland" wzmacnia sprzedaż. Transfery z Iberionu i Burdy

KER: billboard napoju Black wbrew etyce – może kojarzyć się z przemocą

KER: billboard napoju Black wbrew etyce – może kojarzyć się z przemocą

Lawina nagród dla dyrektora artystycznego Polska Press Grupy

Lawina nagród dla dyrektora artystycznego Polska Press Grupy

WPP Media pracuje dla marki Ecco

WPP Media pracuje dla marki Ecco

Tomasz Rożek nakręcił dokument o dzieciach dorastających ze smartfonem

Tomasz Rożek nakręcił dokument o dzieciach dorastających ze smartfonem