Wyrzucony z TVN za udział w TOPtrendach

Zakończyło się głosowanie, mające wyłonić polskich półfinalistów rywalizacji o Nagrodę Bursztynowego Słowika Sopot Festival 2007. Nie wszyscy wytypowani do udziału w konkursie artyści dotrwali jednak do końca plebiscytu.

ks
ks
Udostępnij artykuł:

Śledząc opolski festiwal Jedynki, niektórzy widzowie byli nieco zdezorientowani. Na scenie w konkursie „Premier” pojawił się zespół Bracia, który prezentowaną w amfiteatrze kompozycją zdobył kilka dni wcześniej wszystkie nagrody koncertu „trendy” organizowanego przez konkurencyjny dla TVP kanał. TVN zdecydowała się nie powtarzać błędów Telewizji Polskiej i wyeliminowała z głosowania Loszę Verę, który podobnie jak duet Cugowskich ,wystąpił na deskach Opery Leśnej podczas imprezy Polsatu.

Chociaż wokalista podczas TOPtrendów nie zdobył żadnej z nagród, stacja bezwzględnie zażądała jego rezygnacji.  Miejsce artysty zajął z kompozycją „My road” zespół Blue Cafe. Wybrany z rezerwy utwór grupy nie jest jednak premierowy. Pochodzi z płyty wydanej we wrześniu ubiegłego roku. Mimo, że regulamin festiwalu pozwala na taką sytuację, cześć artystów uczestniczących w rywalizacji wyraża zdziwienie całym zajściem. „My road” w przeciwieństwie do reszty wybranych utworów był wielokrotnie publicznie prezentowany i zdaniem dużej grupy osób ma większe szanse na przejście dalej.

Sąd słuchaczy Radia Zet poznamy lada moment. Obok Blue Cafe w walce o Sopot uczestniczyli: Kasia Cerekwicka "S.O.S", Feel "A gdy jest już ciemno", Reni Jusis "Motyle", Małgorzata Ostrowska "Słowa (jak węże do ucha)" Owal "Szukam", Kasia Stankiewicz "W środku myśli", Sumptuastic "Opuszczony",Szymon Wydra & Carpe Diem "Gdzie jesteś dziś" i  Łukasz Zagrobelny "Nieprawda". Głosowanie odbywało się poprzez sms-y i internet.

Tegoroczny Sopot Festival rozpocznie się 31 sierpnia i potrwa do 2 września. Podczas konkursowego drugiego dnia na scenie z wyłonionym polskim reprezentantem rywalizować będą  Thierry Amiel, Sophie Ellis Bextor Emmanuel Moire, Monrose, Sarbel oraz September. Zagranicznymi gwiazdami imprezy będą Norah Jones, Gloria Gaynor i Village People.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Żurnalista kontratakuje. YouTube zablokował film Wątora po skardze o zniesławienie

Żurnalista kontratakuje. YouTube zablokował film Wątora po skardze o zniesławienie

Republika i TVN24 tracą, TVP Info powoli odbudowuje widownię

Republika i TVN24 tracą, TVP Info powoli odbudowuje widownię

"Mam Talent!" z większą widownią niż przed rokiem. TVN wygrywa w sobotnie wieczory

"Mam Talent!" z większą widownią niż przed rokiem. TVN wygrywa w sobotnie wieczory

Nowe informacje ws. przejęcia właściciela TVN. Będzie udział kontrowersyjnego inwestora?

Nowe informacje ws. przejęcia właściciela TVN. Będzie udział kontrowersyjnego inwestora?

TVP szykuje dwa benefisy. Pierwszy już na Wielkanoc

TVP szykuje dwa benefisy. Pierwszy już na Wielkanoc

To miała być odtrutka na X. Teraz szef Bluesky rezygnuje

To miała być odtrutka na X. Teraz szef Bluesky rezygnuje