Więcej dokumentów i nowy program publicystyczny jesienią w TVP Historia

Jesienią widzowie TVP Historia obejrzą nowy cykl o Żołnierzach Wyklętych. Z kolejnymi odcinkami powrócą m.in. „Nowe Ateny”, „Spór o historię” i „Ex Libris”, ale stacja chce wprowadzić także nowy program publicystyczny.

łb
łb
Udostępnij artykuł:

W jesiennej ramówce TVP Historia znajdzie się więcej filmów dokumentalnych, ponieważ ten gatunek jest najpopularniejszy wśród widzów kanału. - Staramy się pozyskiwać nowe licencje, liczymy także na produkcję własną - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Gursztyn, dyrektor TVP Historia.

Nadal filmy dokumentalne emitowane będą w sobotnim paśmie (od godz. 21.00), gdzie wiosną pokazywano „Półkowniki III RP”. Na antenie będą pojawiać się także fabularne produkcje opowiadające o wydarzeniach historycznych.

Z czwartku na środę (godz. 20.30) przeniesiony zostanie program publicystyczny „Nowe Ateny”. Magazyn w dalszym ciągu będzie realizowany na żywo, a Piotr Gursztyn pozostanie jego prowadzącym. Z zaproszonymi do studia gośćmi Gursztyn dyskutuje o historii. Pierwszy odcinek nowej serii stacja pokaże w środę 31 sierpnia br.

W nadchodzącym sezonie kontynuowany będzie cykl „Ex Libris”. Wiosną formuła programu została odświeżona: oprócz felietonów o zapowiedziach książkowych w każdym odcinku o recenzjach książek historycznych dyskutują prof. Antoni Dudek i Wiktor Świetlik. „Ex Libris” można oglądać w soboty o godz. 17.30. Kontynuacji doczeka się również program „Spór o historię”, prowadzony przez Macieja Zakrockiego.

TVP Historia planuje także pokazanie nowego programu publicystycznego, w którym eksperci porozmawiają na bieżące tematy związane z historią, np. rocznice wydarzeń. Kilkunastominutowe odcinki audycji będą emitowane raz w tygodniu. - Zależy mi na tym, aby taki cykl pojawił się w jesiennej ramówce. Zastrzegam jednak, że mogą być problemy finansowe - tłumaczy szef TVP Historia.

Jesienią stacja zamierza także zrealizować cykl dokumentalny poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Pierwsze odcinki mają trafić na antenę jeszcze w tym roku. - Prowadzimy zaawansowane negocjacje ze sponsorem - wyjaśnia Piotr Gursztyn.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Solorz razem z dziećmi, awans twórców Media Expert i ElevenLabs. Oto najbogatsi Polacy

Solorz razem z dziećmi, awans twórców Media Expert i ElevenLabs. Oto najbogatsi Polacy

TOK FM znów wygrało z byłym szefem KRRiT. Grzywna uchylona

TOK FM znów wygrało z byłym szefem KRRiT. Grzywna uchylona

Michał Piróg po 25 latach odchodzi z TVN. "Nadszedł czas na nowe"

Michał Piróg po 25 latach odchodzi z TVN. "Nadszedł czas na nowe"

T-Mobile Polska zyskał 300 tys. abonentów. Tyle zarabia

T-Mobile Polska zyskał 300 tys. abonentów. Tyle zarabia

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu
Materiał reklamowy

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu

Przeszukanie w Allegro. Pod lupą metody dostaw zakupów

Przeszukanie w Allegro. Pod lupą metody dostaw zakupów