W „Uchu prezesa” żarty z niedoszłego odwołania Jacka Kurskiego przez Radę Mediów Narodowych (wideo)

Drugi odcinek miniserialu satyrycznego „Ucho prezesa” dotyczy sytuacji w Telewizji Polskiej oraz próby odwołania jej prezesa Jacka Kurskiego przez Radę Mediów Narodowych, której przewodniczy Krzysztof Czabański.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
W „Uchu prezesa” żarty z niedoszłego odwołania Jacka Kurskiego przez Radę Mediów Narodowych (wideo)

Na początku sierpnia ub.r. Rada Mediów Narodowych, w której troje z pięciorga członków to posłowie PiS (Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk), nieoczekiwanie podjęła uchwałę o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Po kilku godzinach - i przerwie w posiedzeniu Rady - dodano, że uchwała wejdzie w życie w połowie października, a do tego czasu zostanie zorganizowany konkurs na prezesa TVP. W konkursie najlepszy okazał się Kurski i został powołany na czteroletnią kadencję, stanowisko zachował też członek zarządu Maciej Stanecki.

Według nieoficjalnych informacji w przerwie posiedzenia RMN na początku sierpnia zarówno posłowie PiS zasiadający w Radzie, jak i Jacek Kurski spotkali się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Kurski miał go przekonać, że powinien dalej kierować TVP, a Czabański, Lichocka i Kruk musieli się wycofać z natychmiastowego odwołania. Oficjalnie wszyscy zaprzeczali, jakoby konsultowali się z Kaczyńskim.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/robert-gorski-teraz-nikt-nie-chce-smiac-sie-z-wladzy-wiec-ja-sprobuje ##

Udostępniony właśnie na YouTubie drugi odcinek „Ucha prezesa”, miniserialu satyrycznego, którego akcja rozgrywa się w gabinecie Jarosława Kaczyńskiego, dotyczy przede wszystkim próby odwołania Jacka Kurskiego z TVP. Spiritus movens całego zamieszania okazuje się prezes PiS, który w kontaktach z Kurskim i Czabańskim stosuje zarządzanie przez konflikt i kryzys.

W odcinku są też żarty z wielu zmian personalnych w Telewizji Polskiej oraz malejącej oglądalności jej niektórych programów i kanałów.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jaroslaw-kaczynski-media-osiagnely-dno-w-czasie-proby-puczu-sejmowego-dezinformacje-m-in-w-tvn ##

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fakty-wiarygodniejsze-od-wiadomosci-i-wydarzen-serwisowi-tvn-ufaja-wyborcy-po-i-n-programowi-tvp1-wyborcy-pis-u ##

W internecie parodiowane bywają też wydarzenia w innych mediach. Po tym jak w listopadzie ub.r. reporeter „Gazety Wyborczej” Jacek Hugo-Bader opisał, jak poszedł na Marsz Niepodległości wystylizowany na murzyna, wyśmiali to twórcy kanału youtube’owego Apetyt na Prawdę.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Allegro znów chce skupować akcje. Wyłoży ponad 1,5 mld zł

Allegro znów chce skupować akcje. Wyłoży ponad 1,5 mld zł

YOC wchodzi na ekrany TV. Pierwszym klientem Electrolux

YOC wchodzi na ekrany TV. Pierwszym klientem Electrolux

KRRiT tłumaczy decyzję po wniosku Republiki ws. MUX-8. "Nie przyciąga nadawców"

KRRiT tłumaczy decyzję po wniosku Republiki ws. MUX-8. "Nie przyciąga nadawców"

Jawny Lublin z nagrodą Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

Jawny Lublin z nagrodą Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT
Materiał reklamowy

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT

Dzieci w UE dłużej pod ochroną przed wykorzystywaniem w internecie. W oczekiwaniu na stałe przepisy

Dzieci w UE dłużej pod ochroną przed wykorzystywaniem w internecie. W oczekiwaniu na stałe przepisy