UOKiK wydał zgodę na przejęcie Neonet przez x-kom

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie Neonet przez x-kom. Decyzja ta była jednym z kluczowych warunków umowy inwestycyjnej zawartej między firmami.

Dominik Senkowski
Dominik Senkowski
Udostępnij artykuł:
UOKiK wydał zgodę na przejęcie Neonet przez x-kom
Fot. mat. prasowy

W październiku podawaliśmy, że firmy x-kom i Neonet poinformowały o podpisaniu umowy inwestycyjnej. - Jej zawarcie stanowi istotny element realizacji strategii obydwu spółek - wskazano wtedy w komunikacie.

Teraz okazał się, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na koncentrację tych dwóch podmiotów, co pozwala im bezzwłocznie rozpocząć ścisłą współpracę nad procesami integracji oraz definiowania długofalowej strategii. - Jest to kolejny krok w kierunku stworzenia bardzo silnej, polskiej firmy, która będzie jednym z liderów na konkurencyjnym rynku sprzedaży elektroniki użytkowej, AGD i RTV - czytamy w środowym komunikacie.

Podpisana umowa przewiduje docelowe przejęcie Neonetu przez x-kom, po uprzednim uzyskaniu niezbędnych zgód antymonopolowych, zatwierdzeniu układu z wierzycielami Neonetu i spełnieniu pozostałych jej warunków. 

Jest zgoda UOKIK

W komunikacie podkreślono, że umowa pogłębia współpracę obu podmiotów, pozwalając osiągnąć synergie kluczowe dla wzmocnienia ich dalszego rozwoju. Ponadto przyczynia się ona do realizacji celów finansowych spółki Neonet, wspierając potencjał polskiej sieci i tego pracodawcy.  

W czerwcu br. informowaliśmy, że sieć elektromarketów Neonet złożyła wniosek o upadłość, który został odrzucony przez sąd. Jako podstawę wskazano art. 9a Prawa upadłościowego. Przepis ten stanowi, że „nie można ogłosić upadłości w okresie od otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego do jego zakończenia lub prawomocnego umorzenia”, w związku z czym „w takim przypadku wniosek podlega odrzuceniu”.  

Neonet od początku grudnia ub.r. jest w trakcie postępowania sanacyjnego. - Wniosek o upadłość został złożony w ub. roku z ostrożności procesowej przy okazji składania wniosku o restrukturyzację. Obecnie, zgodnie z oczekiwaniami Spółka jest w trakcie postępowania sanacyjnego - przekazała szefowa marketingu Neonetu Anna Walicka w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Od teraz DDB Warszawa to TBWA Warsaw

Od teraz DDB Warszawa to TBWA Warsaw

TOP influencerów. Wśród liderów Macioseu i Doda, nisko Wersow, Żugaj i Wojewódzki

TOP influencerów. Wśród liderów Macioseu i Doda, nisko Wersow, Żugaj i Wojewódzki

Twórca kanału z modlitwami znika na dłużej. "To nie oznacza zatrzymania Teobańkologii"

Twórca kanału z modlitwami znika na dłużej. "To nie oznacza zatrzymania Teobańkologii"

Przemówienia Trumpa i Netanjahu w irańskiej telewizji. Po ataku hakerów

Przemówienia Trumpa i Netanjahu w irańskiej telewizji. Po ataku hakerów

Paweł Blajer w nowym kanale youtube’owym

Paweł Blajer w nowym kanale youtube’owym

Paramount wygrał walkę o Warner Bros. Discovery. Czy będzie rewolucja w TVN?

Paramount wygrał walkę o Warner Bros. Discovery. Czy będzie rewolucja w TVN?