W minionym tygodniu liderem oglądalności w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów był Polsat. Największą widownię zgromadziły serwisy informacyjne. Szczegóły w tradycyjnym podsumowaniu tygodnia.
Udział liderującego Polsatu w okresie od 18 do 24 lipca 2016 roku zmniejszył się o 0,34 pkt. proc. do 10,27 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.
Drugi był TVN, którego udział w analizowanym okresie spadł o 0,22 pkt. proc. i wyniósł 9,98 proc.
Podium uzupełnia TVP1, która - jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl - zanotowała kolejny najniższy tygodniowy udział w historii prowadzenia badań telemetrycznych. Wynik tej stacji to 8,63 proc. (spadek o 0,17 proc.). Natomiast czwarte miejsce przypadło TVP2 (6,64 proc.; do góry o 0,16 pkt. proc.).
Łączny udział tzw. „wielkiej czwórki” w zeszłym tygodniu w porównaniu do poprzedniego zmniejszył się z 36,09 proc. do 35,52 proc. - najniższego poziomu w historii.
W pierwszej piątce znalazł się jeszcze kanał TVN24 (4,72 proc.; w dół o 0,15 pkt. proc.).
Dobre wyniki zanotowały kolejne w rankingu kanały informacyjne. Oczko niżej znalazło się TVP Info, które zanotowało wzrost o 0,31 pkt. proc. do 3,91 proc. udziału. Z kolei udział plasującego się na 15. pozycji Polsatu News urósł o 0,14 pkt. proc. do 1,51 proc.
Zobacz tabelęNajwiększą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły „Fakty”, które 18 lipca na antenie TVN oglądało 2,89 mln widzów.
Drugie miejsce zajął „Teleexpress”, który tego samego dnia przyciągnął do TVP1 2,58 mln widzów. Podium uzupełnia orędzie papieża Franciszka z 19 lipca. Kilkuminutową audycję w Jedynce śledziło 2,52 mln widzów.
Tuż za podium znalazły się „Wiadomości” TVP1 (2,52 mln widzów, emisja 24 lipca).
Zobacz tabelę